حضور فعالان حقوق زنان - حقوق بشر و حامیان مادران پارک لاله در استراسبورگتعدادی از فعالان زنان و حامیان مادران پارک لاله در مراسم اهدای جایزه ساخارف به نسرین ستوده و جعفر پناهی در استراسبورگ شرکت کرده و با تعدادی از نمایندگان برای پیگیری خواسته هایشان گفتگو کردند. بیانیه زیر نیز توسط آنان به زبان های مختلف تهیه و به نمایندگان پارلمان اروپا ارائه شده است.
" ما جمعی از فعالان حقوق زن، حقوق بشر و حامیان مادران پارک لاله خرسندیم که جایزه حقوق بشر اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۲ به نسرین ستوده، حقوقدان و وکیل زندانی، و جعفر پناهی، کارگردان سینما، اختصاص یافته است. نسرین ستوده وکیل، فعال حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان از شهریور 89 برای گذران حکم ناعادلانه  6 سال حبس در زندان اوین به سر می برد. او با ایستادگی برخواسته های به حق خود از جمله  لغو حکم ممنوعیت خروج از کشور دختر 12 ساله اش مهرآوه با مایه گذاشتن از جسم و جانش پس از 49 روز مقاومت سخت، توانست  قوه قضائیه را وادار به لغو  این حکم غیر عادلانه کند. دستیابی او به خواسته انسانی و قانونی اش مایه افتخار و شادی  بسیاری در داخل و خارج از کشور شد. جعفر پناهی، کارگردان سینما، نیز از سوی دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس و ۲۰ سال محرومیت از فیلمسازی محکوم شده است. وی هم‌چنین حق خروج از ایران و گفتگو با رسانه‌های داخلی و خارجی را ندارد.
ما اعطای جایزه حقوق بشر ساخاروف را به خانم نسرین ستوده و اقای جعفر پناهی و خانواده هایشان و تمامی تلاشگران مدنی و سیاسی تبریک می گوییم.
 ما  ضمن  تشکر از اتحادیه  اروپا برای تجلیل و ارج نهادن  به فعالیت های انسان دوستانه  نسرین ستوده و جعفر پناهی درخواست  تدوام پیگیری آزادی زندانیان سیاسی-عقیدتی را داریم. 
با توجه به این که نسرین ستوده یک اعتصاب غذای 49 روزه را پشت سرگذاشته نیاز به مراقبت های ویژه پزشکی دارد و از آن جا که مرخصی حق قانونی  زندانی است. خواست ما پیگیری برای مرخصی و درمان  نسرین ستوده وسایر زندانیان است که تا حصول آزادی از این حق بدیهی برخوردار شوند."

جمعی از فعالان حقوق زنان - حقوق بشر و حامیان مادران پارک لالهTags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید