خاوران درد مشترک


دورتموند/ آلمان - برگزاری یادمان جانباختگان دهه ۶۰ و تابستان ۶۷ کشتار دسته جمعی هزاران زندانی سیاسی در دهه ۶۰ و تابستان ۶۷ که حتی بدون هیات منصفه و دسترسی به وکیل محاکمه و به جوخه های اعدام سپرده شدند، یکی دیگر از نمونه های جنایات هولناکی است که در طی ۳۳ سال گذشته در طی حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران به وقوع پیوسته است. قتل عام هزاران زندانی سیاسی در دهه ۶۰ جنایت علیه بشریت است، جنایتی که 
به قصد نابودی گروهی مخالفان به بدترین شکل و غیرانسانی ترین فرم انجام شده است .


چندی پیش در دادگاه نمادین کارزار ایران تریبونال به وسیله گروهی از فعالان حقوق بشر در مرکز حقوق بشر سازمان عفو بین‌الملل لندن، با تشکیل کمیسیون حقیقت یاب تلاش بر گردآوری مدارک و شهادتنامه‌های مختلف علیه آمران و عاملان اعدام‌ها و جنایات در دهه ۶۰ شروع به کار کرد که در مراحل بعدی نیز کار این کمیسیون و داد خواهی ادامه خواهد داشت .
ما حامیان مادران پارک لاله ایران در شهر دورتموند ضمن محکوم کردن این جنایات ضد بشری در دهه ۶۰ و کشتار دسته جمعی زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ و با  اعتقاد کامل به امر داد خواهی که یکی از سه خواسته مادران پارک لاله ایران می باشد، روز شنبه ۱۸ آگوست ۲۰۱۲  با برگزاری یادمان بیست و چهارمین سال جانباختگان تابستان ۶۷ و دهه ۶۰ ،  خاطره  همه عزیزان را گرامی خواهیم داشت .

"خاوران تنها گورستان اعدام شدگان نیست، مکانی است برای فراموش نکردن، برای از یاد نبردن به غارت بردن کرامت انسانی و آن همه کشته در سال‌های سکوت و تنهایی. نماد ممنوع کردن سوگ برای خانواده‌هایی است که هنوز از "چراها و بایدها" می‌پرسند. می‌توان درهای این گورستان را بر ورود مادران بست، می توان آنها را احضار و محاکمه و محکوم کرد، اما لاله ها می‌رویند هر بهار، تا تلاش برای داد خواهی،  حقیقت و عدالت را به یاد آرند. سایت بیداران "

حامیان مادران پارک لاله - مادران صلح دورتموند 
شنبه ۱۸ آگوست ۲۰۱۲- ساعت ۱۵ تا ۱۶ بعد از ظهر 
مقابل کلیسا راینولدی در مرکز شهر دورتموند 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید