احضار تلفنی بیش از 15 تن از مادران پارک لاله

بنا به اخبار رسیده به وب سایت مادران پارک لاله ایران و اذعان منابع موثق، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از صبح ديروز دوشنبه ١٨ بهمن، بیش از 15 نفر از مادران پارک لاله ایران را برای ادای پاره ای توضیحات به دفتر پیگیری این وزارت احضار کرد. براي احضار شدگان قرارهايي در ساعت هاي متفاوت در نظر گرفته شده است. اين منبع خبری همچنين از احضارشدگان نامی نبرده است .مادران پارک لاله ایران با توجه به سابقه احضارهای تلفنی و بازداشت های غیرقانونی پس از آن در روندهای غیرعادلانه، برخوردهای گسترده این چنینی را مصداق ایجاد و رعب و وحشت دانسته و نگرانی خود را از این موضوع اعلام می دارند .

لازم به ذکر است تا کنون بیش از 100 نفر از مادران پارک لاله و حامیان آن ها در ايران توسط نهادهای متفاوت امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی دستگیرشده و اكنون با قید وثیقه آزادند و پرونده های باز دارند. حکیمه شکری از حامیان مادران پارک لاله ایران هم اکنون در زندان اوین و در شرایط نا مناسب و ممنوع الملاقات می باشد. مادران پارک لاله ایران قبلا نگرانی خود را از این موضوع اعلام کرده اند.

حکیمه شکری روز 14 آذرماه به همراه چند تن دیگر از مادران پارک لاله برای بزرگداشت سالروز تولد امیرارشد تاجمیر، یکی از شهدای عاشورای 88، به بهشت زهرا رفته و پس از پایان مراسم درحالی که قصد ترک کردن بهشت زهرا را داشتند دستگیر می شوند. بقیه مادران همان شب آزاد شده ولی ندا مستقیمی و حکیمه شکری به اوین منتقل می شوند. اتهام آنها جاسوسی و اقدام علیه امنیت نظام بوده است! در صورتی که تنها کاری که می کردند دلجویی از مادرانی بوده که فرزندانشان را از دست داده بودند. ندا مستقیمی چندی قبل به قید وثیقه آزاد شده است.

احضار گسترده مادران پارک لاله و حامیان را مصداق خشونت و ایجاد رعب و وحشت دانسته و محکوم می کنیم.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید