دیدار نوروزی مادران عزادار با خانواده ی شهید مسعود هاشم زاده

جمعی از مادران عزادار رشت و تهران روز چهار شنبه 25 فروردین، به مناسبت آغاز سال جدید به دیدار خانواده ی شهید مسعود هاشم زاده - که در جریان راهپیمایی مسالمت آمیز 25 خرداد، با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسیده بود،  رفتند.
در این دیدار،  طیف های مختلفی از مادران عزادار حضور داشتند، خانواده هایی که عزیزان شان در سی و یک سال اخیر به جرم اعتقاداتشان اعدام ، مفقود و یا زندانی  شده و یا در اعتراضات چند ماهه اخیر آسیب دیده بودند.
در این دیدار ، مادران با تاکید برضرورت حذف مرزبندی های جعلی میان کشته شدگان عقیدتی، بر اهمیت بررسی ابعاد این قبیل فجایع و افشا و محاکمه عادلانه عاملان و آمران مرگ هزاران بیگناه ، تاکید کردند.
مادران حاضر در جمع ، با مهم و مفید تلقی کردن این گونه دیدار ها، بر دلجویی از آسیب دیدگان و خانواده ها ی آنان نیز تاکید داشتند.
روز  5 شنبه 26 فروردین نیز، مادران به همراه خانوده ی مسعود هاشم زاده بر سر مزار آن شهید حاضر شدند و یادش را گرامی داشتند.
حضور بر سر مزار شهید هاشم زاده که با سرودخوانی های مادران همراه بود بسیار تاثیر گذار بود.مادران در حالیکه هر یک عکس هایی از مسعود و شمع هایی روشن در دست داشتند، به خواندن سرود "مرغ سحر ناله سر کن" و " از خون جوانان وطن لاله دمیده" و ...پرداختند.
در پایان، مادران در حالی گورستان را ترک کردند که مزار شهید هاشم زاده را با گلهای رنگارنگ بهاری پوشانده بودند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

1 نظر

 1. سبز یعنی استقامت تا بهار
  آبروی مادران داغدار
  سبز یعنی رنگ سهراب در کفن
  سبز یعنی افتخار این وطن
  سبز یعنی ملتی پر اقتدار
  سبز یعنی رأی مان با اعتبار
  سبز یعنی رنگ خون عاشقان
  سبز یعنی قبر بی نام و نشان
  سبز یعنی مردمی بیدار شد
  حاکم ظالم به دنیا خار شد
  سبز یعنی آخرین راه امید
  سبز یعنی خشم دل های سپید
  سبز یعنی مادری از جان گذشت
  آن زمانی که ندایش برنگشت
  سبز یعنی ظالمی از ترس سبز
  می نهد بر گردن خود شال سبز
  سبز یعنی آخرین فصل سکوت
  سبز یعنی رأی ما غیر از تو بود

دیدگاه تان را وارد کنید