ادامه ی بازداشت


پروانه راد یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ بسر می برد

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۹ دی ۱٣٨٨ -  ۱۹ ژانويه ۲۰۱۰

اخبار روز: پروانه راد یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ بسر می برد.
به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از وضعیت و شرایط این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.
خانم پروانه راد ۵٣ ساله متاهل و دارای ۲ فرزند و یکی از حامیان فعال مادران عزادار است که بصورت هفتگی در اعتراضات مادران عزادار در پارک لاله شرکت می کرد. خانم راد روز تاسوعا ۵ دی ماه هنگامی که ماشین او دچار مشکل فنی می شود و در انتظار آمدن همسرش برای حل مشکل فنی خودرویش بسر می برد حوالی پل چوبی ناگهان شاهد صحنه های وحشیانه و دردناک ضرب و شتم دختران و زنان توسط لباس شخصیها می شود. خانم راد نسبت به این عمل وحشیانه و غیرانسانی آنها اعتراض می کند که مورد هجوم لباس شخصیها قرار می گیرد و دستگیر می شود.
خانم پروانه راد تا به حال ٣ بار بصورت بسیار کوتاه و کنترل شده و در حضور بازجو با خانواده اش تماس گرفته است ولی هر بار وقتی که خانواده حال او را جویا شده اند به آن ها گفته است اجازه توضیح ندارد. او در حال حاضر در سلولهای انفرادی بند مخوف ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد و خانواده اش تا به حال موفق به ملاقات با او نشده اند.
خانواده خانم راد تقریبا بصورت روزانه به دادگاه انقلاب، دادستانی و زندان اوین برای اطلاع یافتن از وضعیت و شرایط و همچنین آزادی او مراجعه می کنند اما تا به حال به آنها جواب مشخصی داده نشده است. پاسدارهای سالن ملاقات بند ۲۰۹ زندان اوین به این خانواده می گویند که نام او در لیست بازداشت شده ها هنوز ثبت نشده است و ما اطلاعی از محل بازداشت او نداریم این در حالی است که در طی ٣ بار تماس کوتاه و کنترل شده به خانواده گفته است که در بند ۲۰۹ بسر می برد.
خانواده خانم راد همچنین هنگامی که به دادگاه انقلاب مراجعه می کنند و خواستار آزادی او می شوند به آنها خانم پروانه راد از زندانیان سیاسی دهه‍ی ۱٣۶۰ می باشد. او از سال ۱٣۶۲ تا سال ۱٣۶٣ زندانی بوده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

1 نظر

  1. اينان افتخار اين سرزمينند

دیدگاه تان را وارد کنید