رضا خندان: وضعیت نسرین ستوده به طرز نگران‌کننده‌ای بد است

 پیک ایران
همسر نسرین ستوده،‌ زندانی سیاسی در اوین،‌ می‌گوید ادامه اعتصاب غذا «به طرز نگران‌کننده‌ای» وضعیت سلامت او را بدتر کرده است.

رضا خندان صبح دوشنبه ۲۴ شهریور در توییترش نوشت: «۳۵ روز از اعتصاب غذای نسرین می‌گذرد. دیروز روز ملاقات بود. او چهار هفته است ملاقات‌هایش را قطع کرده است.»

او با اشاره به اینکه رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی محبوس در اوین، شاهد وضع نسرین ستوده است گفت پس از دیدار با همسر این فعال مدنی دریافته که وضع جسمانی نسرین ستوده نگرا‌ن‌کننده است و «بسیار بدتر از چیزی که در روزهای گذشته پشت تلفن سعی داشت نشان بدهد.»

نسرین ستوده که به ۳۳ سال زندان (۱۲ سال قابل اجرا) و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده، از چند هفته پیش در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است.

او در نامه‌ای که ۲۱ مرداد از بند زنان زندان اوین نوشت، نسبت به عدم اجرای قانون در ارتباط با زندانیان سیاسی انتقاد کرده بود.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید