حکیمه شکری به زندان اوین بازگردانده شد

برگرفته از سایت سحام نیوز
حکیمه شکری، از زندانیان سیاسی سبز که آذر ماه سال گذشته بدون هیچ توجیه قانونی به زندان قرچک منتقل شده بود، به زندان اوین بازگردانده شد.
به گزارش سایت کلمه، این عضو گروه مادران پارک لاله که از آبان ماه ۹۱ جهت تحمل محکومیت حبس سه ساله خود در زندان اوین به سر می‌برد، آذرماه سال گذشته درحالی که تنها شش ماه به اتمام حکم‌اش باقی مانده بود، به زندان قرچک ورامین منتقل شد.
مسئولان زندان اوین خانم شکری را را بدون هیچ‌گونه وسیله شخصی به زندان قرچک ورامین که محل نگهداری زندانیان زن با جرایم عادی است منتقل کرده‌ بودند؛ برخوردی خلاف قانون که منجر به اعتراض زندانیان سیاسی زن و همچنین همبندیان سابق و مجامع بین‌المللی و حقوق بشری شد.
حکیمه شکری بارها نسبت به انتقالش به زندان قرچک و وضعیت نامناسب این زندان و نگه‌داری زنان زندانی در شرایط قاجعه‌بار اعتراض کرده بود.
وی از بیماری چشمی رنج می‌برد و با این حال در زندان قرچک از درمان‌های ابتدایی همچون کمپرس آب گرم نیز محروم بوده است.
این زندانی سیاسی که سه روز پیش تهدید کرده بود در صورت رعایت نشدن قانون برای وی، اعتصاب غذا و اعتصاب ملاقات خواهد کرد، سرانجام امروز به زندان اوین منتقل شد.
گزارش‌های موجود از زندان قرچک، از وضعیت اسف بار و شرایط نامناسب نگهداری زندانیان در این زندان حکایت دارد.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید