شبکه همبستگی: در سالگرد کشتار تابستان ۶۷، علیه حضور ابراهیم رئیسی جلاد در سازمان ملل، هم صدا شویم

 

هموطنان! تلاشگران حقوق بشر در سراسر جهان!

امسال مراسم سالگرد کشتار فجیع زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ را در شرایطی برگزار می کنیم که ماهیت جنایتکارانه و تروریستی حکومت و رهبران جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری برای جهانیان آشکار تر شده است. محاکمه حمید نوری، یکی از کارگزاران ابراهیم رئیسی عضو هیأت مرگ که به حبس ابد محکوم شد و دستگیری و محکومیت اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم اسلامی که او هم در دادگاه های بی طرف اروپائی حکم ۲۰ سال زندان دریافت کرد، دلایل روشنی بر درستی این ادعای ما می باشند.

حمله تروریستی به سلمان رشدی در نیویورک، توسط یکی از ذوب شدگان در ایدئولوژی ضدبشری خمینی و خامنه ای، در ادامه سیستماتیک سیاست های تروریستی رژیم کنونی ایران است.

زندان، شکنجه و اعدام مخالفان حکومت اسلامی، هم چنان پا بر جا هستند. پایمال کردن ابتدائی ترین حقوق زنان، سرکوب وحشیانه اعتراضات و مطالبات مردمان ایران از مشخصه های این حکومت در طی طول عمرش است. سرکوب جوانان، دانشجویان، معلمان، بازنشستگان، کارگران، کشاورزان، هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران، دگراندیشان، دگرباشان، وکلا، حقوق دانان، پیروان ادیان غیر شیعه، همه و همه غیر مردمی بودن، اصلاح ناپذیری و عدم تغییر در رفتار و قوانین ضدبشری حکومت اسلامی را در مقابل دیدگان مردم ایران و جهان به نمایش در آورده اند.

مردم ایران به خوبی کشتار سال های ۶۰، یورش به جنبش دانشجوئی و قتل های رنجیره ای در دهه ۷۰ را به یاد دارند. در دهه ۸۰ جنبش مدنی و مسالمت آمیز «رأی من کو» به خاک و خون کشیده شد و مردم خس و خاشاک نامیده شدند. خیزش های سراسری مردم ایران، از جمله خیزش های کارگران، زنان و هواداران محیط زیست و حقوق بشری در سال های ۹۶ و ۹۸ و پایان سده ۱۴ سرکوب و مردم بی گناه قتل عام شدند. سپاه پاسداران هواپیمای مسافربری اوکراینی را با موشک سرنگون ساخت و ۱۷۶ مسافر و خدمه هواپیما را آگاهانه و با برنامه پیش بینی شده به قتل رساند. تا به امروز هیچ نهادی مسئولیت آن را بر گردن نگرفته و کسی پاسخگوی خانواده های قربانیان نیست.

ایرانیان خارج از کشور! مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان!

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور انتصابی خامنه ای، یکی از عاملان اصلی کشتار هولناک زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ می‌باشد و ۴۳ سال به آدمکشی در دستگاه قضائی حکومت اسلامی پرداخته است. او اکنون می خواهد در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کند. او قاتل هزاران دگراندیش و زندانی سیاسی و نماد حکومت جهل و جنایت اسلامی است. نام رئیسی در لیست مرتکبان جنایت علیه بشریت بسیاری از سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر قرار دارد.

ما خواستار محاکمه تمام آمران و عاملان جنایات انجام شده در طول ۴۳ سال حکومت رژیم اسلامی در ایران از جمله، ابراهیم رئیسی هستیم! وظیفه ما و تمام مدافعان حقوق بشر است تا در شهرهای مختلف، به ویژه در نیویورک به حضور حقیقی یا مجازی این جنایتکار در سازمان ملل اعتراض کنیم. با بر پا کردن تظاهرات و تجمعات اعتراضی، صدای دادخواهی هزاران خانواده ایرانی را به گوش جهانیان برسانیم.

یاد جانباختگان راه آزادی جاودانه باد

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

شهریور ۱۴۰۱ برابر با سپتامبر ۲۰۲۲

امضاکنندگان:

۱ – انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۲ – انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۳ – انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۴ – انجمن زنان ایرانی مونترال

۵ – انجمن حقوق بشر اورنج کانتی کالیفرنیا

۶ – بنیاد اسماعیل خویی

۷ – نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۸- زنان برای آزادی و برابری پایدار

۹ – مادران پارک لاله – دورتموند

۱۰- حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۱۱- حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۱۲- شبکه همبستگی ملی فرزنو – کالیفرنیا

۱۳- فدراسیون اروپرس

۱۴- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۵- کارزار حقوق بشر در ایران

۱۶- مادران صلح مونترال

۱۷- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۸- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۹- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۲۰- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال

۲۲- همبستگی برای حقوق بشر در ایران – کلگریTags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید