فراخوان براي گردهمایی مقابل دادگاه حميد نوري در استكهلم روزهای ۱۸ و ۱۹ اکتبر - دادخواهان خاوران

حمید نوری یکی از مجریان اصلی فاجعه كشتار زندانيان سياسي در تابستان ٦٧ در چنگ عدالت گرفتار شده است. او نماینده حکومتی است که رئیس جمهورش ابراهیم رئیسی یکی از تصمیم گیرندگان اصلی و عضو هیئت مرگ بوده است.

محاکمه نوری در نفس خود پیام اجرای عدالت را دارد و طلیعه امید را در دل‌ها زنده کرده است. ما به عنوان بخشی از خانواده جان باختگان که در نهاد "دادخواهان خاوران" گرد آمده ایم، هم زمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده هاي جان باختگان؛ صديقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (۱۸ و ۱۹ اکتبر) و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی) در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) كه به عنوان شاكي در برابر دادگاه استکهلم قرار مي گيرند، در روزهای ١٨ و ۱۹ اکتبر مقابل دادگاه این جنایت کار در استکهلم گرد هم می آئیم تا به سهم خود صدای حق طلبانه خانواده جان باختگان را در دستیابی به حقیقت برای اجرای عدالت پر طنین تر نمائیم.

ما «دادخواهان خاوران»، از دیگر خانواده‌های دادخواه، فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری می‌خواهیم و انتظار داریم که با شرکت خود در این گردهمایی جنبش دادخواهی را تقویت کنند.

دادخواهان خاوران
۱۹ سپتامبر ٢٠٢١

Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید