بیانیه هم بندان ساسان نیک نفس: مرگ او دروغ محض است, او به قتل رسیده است

زنجیره بی پایان مرگ در زندان: ساسان نیک‌نفس | دیدار نیوز

ناقوس شوم مرگ، بار دیگر برای زندانی سیاسی دیگری به صدا درآمد.

بدیهی است که جان انسان‌ها در سیستم بگیر و ببند قضاییه جمهوری اسلامی و شکنجه گاه های آن هرگز اهمیتی نداشته و ندارد .
عصر روز شنبه پانزدهم خرداد ماه جوانی خوشنام مردی شریف از هم بندان من در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ در اثر قصور عامدانه قوه قضاییه جانش ستانده شد.«ساسان نیک نفس» همزمان از چند بیماری سخت قلبی ،کلیوی، اعصاب و روان و دیابت رنج می برد و طی ۱۱ ماهی که ناعادلانه در حبس بود تنها هم بندانش از او مراقبت می کردند. پدر دو دختر خردسال که به جرم تحریر چند نگاشت در شبکه های اجتماعی دچار مصیبت حبس ۵ ساله شده بود اکنون قربانی حکومتی شده که در این ۴۳ سال شوم و سیاه به بند کشیدن، شکنجه ،کشتار و نابود کردن خانواده ها تفریح لذت بخش جلادان آن بوده است آدمی از این حجم از قصاوت متحیر می شود که ساسان ها و بهنام محجوبی ها با وجود ابتلا به چندین بیماری جسمی و روحی محبوس می شوند به گونه ای که نه تنها مشمول قانون عدم توانایی تحمل حبس نمی شوند بلکه در زندان به سبب عدم رسیدگی جان می سپارند گویی ماشین مرگ قوه قضاییه سرِ باز ایستادن ندارد و اینگونه است که زندانیان سیاسی دیگری از جمله حسین هاشمی و محمد ترکمانی و چندین تن دیگر هم اکنون مدت یک هفته است که به بند جرایم خشن منتقل شده و در اعتصاب غذا به سر می‌برند و هر لحظه امکان دارد به سرنوشت دردناک علیرضا شیر علی محمدی دچار شوند که۳ سال پیش در همین زندان ناجوانمردانه به قتل رسید.

ما زندانیان سیاسی تهران بزرگ ضمن تکذیب اطلاعیه سراسر دروغ سازمان زندانها درباره مرگ مظلومانه ساسان نیک نفس اعمال قوه قضاییه را محکوم می کنیم و از ملت شریف و آزادیخواه ایران در داخل و خارج از کشور و تمامی نهادهای حقوق بشری بین المللی، عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر می‌خواهیم در قبال این جنایت و جنایت های از این دست سکوت نکنید چرا که جمهوری اسلامی برای خفه کردن صدای آزادیخواهان هیچ حد و مرزی نمی شناسد.

اسامی امضا کنندگان این بیانیه:
۱- شاپور احسانی راد
۲ – میلاد ارسنجانی
۳- اکبر باقری
۴- کوروش باقری
۵- رضا بیج وند
۶- خالد پیرزاده
۷- احمد علی حاتمی
۸- حمید خرمی
۹- علیرضا خیری
۱۰- ایمان دارایی
۱۱- احسان دولتخواه
۱۲- شهاب سلطانیان
۱۳- محمد سلمانی
۱۴- رضا طالشیان جلودارزاده
۱۵- عبدالحبیب عبدالکریمی
۱۶- داوود عبداللهی
۱۷- میثم غلامی
۱۸- اکبر فرجی
۱۹- علیرضا فرشی
۲۰- امیر احسان قاضی
۲۱- پویا قبادی
۲۲- حسین قشقایی
۲۳- سعید قطان کاشانی
۲۴- علی قهرمانی
۲۵- فرزاد قهرمانی
۲۶- اسماعیل گرامی
۲۷- نوید لطیفی
۲۸- شهاب نصراللهی
۲۹- علی نوری زاد
۳۰- مسعود وظیفه 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید