شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران: برای آزادی زندانیان سیاسی-عقیدتی در ایران به پا خیزیم!

 


سه شنبه ۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳ مارس ۲۰۲۱


مردم شریف و آزاده ایران،

جمعی از فرزندان آزادی خواه و عدالت جوی ما که به جرم دفاع از حقوق پایمال شده خود و تمام مردم تحت ستم ایران، و به جرم اعتراض به آزادی کشی، فساد، تبعیض و نابرابری به زندان و شکنجه محکوم شده اند، در آستانه نوروز امسال برای همدردی با هم میهنان خود، همچنین در اعتراض به تبعید و رفتار وحشیانه مأموران امنیتی نسبت به زندانیان سیاسی-عقیدتی و خانواده هایشان، دست به یک اعتصاب غذای محدود و جمعی زده و اطلاعیه ای به بیرون از زندان اوین فرستاده اند.

آن ها علت اعتصاب غذای خود را اینگونه توضیح داده اند: "ما به یاد و احترام رنج بی‌شمار گرسنگان وطن در برابر سفره عید نوروز و در اعتراض به خشونت کشنده‌ی فقر که در آخرین زخمه‌اش با تعیین حداقل دستمزد۱۴۰۰ کفاف پنج روز زندگی انسانی را نمی‌دهد؛ ما به یاد و احترام کشته‌شدگان آبان ماه ۹۸ و همه‌ی جان‌هایی که در راه سعادت و آزادی ایران فدا شد و در اعتراض به ظلم و ستمی که برای بقایش هیچ گلوله‌ای را هوایی تلف نمی‌کند؛ ما به یاد و احترام سربه‌داران: نوید افکاری، مصطفی صالحی، محمد ثلاث و هزاران زن و مردی که ایستاده برای مردم‌شان جان دادند و در اعتراض به سیستمی که امنیتش را بر سرکوب میزان می‌کند؛ ما به یاد و احترام بهنام محجوبی و دیگر زندانیان بیماری که چو شمع پشت میله‌های زندان آب شدند و می‌شوند و در اعتراض به زندانی که درهایش رو به قبرستان گشوده است؛ ما به یاد و احترام رنج آوارگانی که در حاشیه‌نشینی و پشت‌بام خوابی به اسارت رفته‌اند و در اعتراض به استبدادی که حتی در زندان هم در پی گسستن هر پیوندی‌ست و به جبر تبعید آواره‌ات می‌کند، اعتصاب غذا خواهیم کرد"!

مردم شریف و آزاده ایران،

شعار"زندانی سیاسی آزاد باید گردد" یکی از خواسته های اصلی مردم ایران در جریان انقلاب سال ۵۷ بوده است و حکومت پهلوی با اعتراض های گسترده مردمی مجبور شد زندانیان سیاسی را آزاد کند. اما با استقرار حکومت اسلامی در ایران دوباره سرکوب ها و بازداشت ها به شکلی وحشیانه تر آغاز شد و هر روز رفتار این حکومت با زندانیان سیاسی-عقیدتی و خانواده های آنان وحشیانه تر می شود! بنابراین برای نجات جان زندانیان سیاسی-عقیدتی که در اسارت جمهوری اسلامی بسرمی برند ضروری است که یک بار دیگر شعار"زندانی سیاسی آزاد باید گردد" به مطالبه اصلی مردم آزادی خواه ایران بدل شود.

ما ضمن حمایت از این حرکت شجاعانه و مطالبات زندانیان معترض، تلاش می کنیم صدای زندانیان سیاسی-عقیدتی ایران در خارج از کشور باشیم و از همه نهادها و شخصیت های آزادی خواه و مدافع حقوق بشر در داخل و خارج از کشور نیز درخواست می کنیم که برای آزادی زنان و مردانی که این روزها بیشتر با فشارها و اذیت و آزارهای مضاعف حکومت اسلامی مواجه گردیده اند، یک صدا شویم و شعار"زندانی سیاسی آزاد باید گردد" را در همه جا طنین افکن سازیم.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

۳ فروردین ۱۴۰۰/ ۲۳ مارس ۲۰۲۱

امضاء:

۱ - انجمن زنان ایرانی - مونترال
۲ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس
۳ - انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند
۴ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ
۵ - بنیاد اسماعیل خویی
۶ - مادران پارک لاله ایران
۷ - مادران پارک لاله - دورتموند
۸ - حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
۹ - حامیان مادران پارک لاله - فرزنو
۱۰- شبکه همبستگی ملی فرزنو - کالیفرنیا
۱۱- فدراسیون اروپرس
۱۲- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان
۱۳- کمیته همبستگی برای حقوق بشر درایران - نروژ
۱۴- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو
۱۶- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - هجا
۱۷- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
۱۸- مادران صلح مونترال
۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»
۲۰- همبستگی برای حقوق بشر در ایران - کلگری
۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - مونترال
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید