فریده امیرشکاری از خانواده جان‌باختگان دهه ۶۰ درگذشت

 01 January 2021

رادیوزمانه


فریده امیرشکاری از خانواده زندانیان سیاسی اعدام‌شده دهه ۶۰ خورشیدی جان باخت. جمهوری اسلامی شش تن از اعضای خانواده او را در سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۷ ترور یا اعدام کرد.

فریده امیرشکاری از خانواده زندانیان سیاسی و جان‌باختگان دهه ۶۰ درگذشت.

پنجشنبه ۱۱ دی فریده امیرشکاری از خانواده زندانیان سیاسی که در زندان‌های جمهوری اسلامی اعدام شدند، در تهران جان باخت. سه برادر او به نام‌های علی، سعید و حمید در نخستین‌ سال‌های استقرار جمهوری اسلامی ترور و یا در زندان اعدام شدند.

علی در سال ۱۳۵۸ در دادگاه انقلاب کرمان محاکمه و یکم شهریور همان سال در زندان کرمان تیرباران شد. سعید امیرشکاری مرداد همان سال در کرمان ترور شد و حمید نیز در خرداد ۱۳۶۲ در جریان درگیری با نیروهای جمهوری اسلامی در نزدیکی بوکان کشته شد.

هیئت مرگ در سال ۱۳۶۷ جعفر ریاحی، همسر خانم امیرشکاری را هم اعدام کرد. علی و صادق ریاحی دو برادر جعفر ریاحی هم در سال‌‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۷ با احکام قضایی دادگاه‌های انقلاب اعدام شدند.

گل‌بس سلاجقه مادر امیرشکاری‌ها هم دی ماه سه سال قبل (۱۳۹۶) جان باخت.

او عضوی از خانواده زندانیان سیاسی اعدام‌شده در دهه ۶۰ خورشیدی بود که سال‌ها برای افشای کشتار زندانیان سیاسی در سال‌های پس از استقرار جمهوری اسلامی تلاش کرد.

 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید