مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه برای شکستن اعتصاب کارگران، با صدور بخشنامه‌ای این کارخانه را «تا اطلاع ثانوی» تعطیل کرد. کارگران معترض سه ماه است حقوق نگرفته‌اند. بازگشایی مجتمع به پایان اعتصاب کارگران منوط شده است.
کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری شوش، تجمع ۲۸ آبان ۹۸ ــ عکس: ایرنا
امید اسدبیگی، سرپرست کارخانه در ارتباط با این بخشنامه گفته است شرکت پولی برای پرداختن حقوق کارگران ندارد. او علت تصمیم به تعطیلی مجتمع را اعتصاب کارگران اعلام کرده و افزوده تنها نیروهای حراست حق ورود به مجتمع را دارند.
اسد بیگی به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) گفته است: «اعتراضات و اعتصابات کارگران باعث شد کار انجام نشود و متاسفانه نتوانستیم تولید داشته باشیم. از کارگران خواستیم بگذارید تولید صورت بگیرد بعد مزایا پرداخت شود اما متاسفانه یک عده‌ای نمی‌گذارند کار پیش برود.»
او درباره زمان بازگشایی شرکت گفته است تا زمانی که اعتصاب پایان نیافته مجتمع تعطیل است و حقوق کارگران نیز پرداخت نخواهد شد.
دور جدید اعتصاب کارگران نیشکرهفت‌تپه از دوازدهم آبان با خواست خلع ید از مالک خصوصی شرکت، بازگشت به کار کارگران اخراجی، پرداخت مطالبات معوقه و پایان دادن به پرونده سازی امنیتی برای کارگران آغاز شد و در روزهای گذشته به تجمع کارگران مقابل فرمانداری شوش انجامید.
نماینده شوش در مجلس روز چهارشنبه ۲۸ آبان در اراتباط به بی‌توجهی مسئولان به وضعیت نیشکر هفت‌تپه به وزیر کار تذکر داد و اعلام کرد شهر شوش در اثر اعتصاب کارگران تعطیل شده است.