یاسمن آریانی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا 

یاسمن آریانی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین، شب گذشته از بند زنان این زندان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی که پیشتر از بابت اتهامات مختلف به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، از تاریخ ۲۲ مردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعات پایانی شب شنبه ۱۳ مهرماه ۹۸، یاسمن آریانی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف این زندان منتقل شد.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده خانم آریانی، روز جاری در مراجعه پدر یاسمن آریانی به زندان اوین جهت ملاقات، به وی گفته شده که یاسمن شب گذشته به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده است. این در حالی است که در مردادماه سال جاری حکم دادگاه انقلاب مبنی بر محکومیت وی صادر و مراحل بازجویی او به اتمام رسیده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل انتقال و وضعیت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.
یاسمن آریانی در تاریخ ۹ مردادماه مردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا” به ۱۰ سال حبس تعزیری و مجموعا به ۱۶ سال حبس محکوم شد.
در صورت قطعی شدن این حکم و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.
بازداشت یاسمن آریانی، به روز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۹۸ باز‌می‌گردد، او در این تاریخ توسط مامورین نیروی انتظامی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا در تهران منتقل شده بود.
وی ۹ روز پس از بازداشت در تاریخ ۲۹ فروردین ماه به زندان قرچک ورامین منتقل شده و در تاریخ ۵ تیرماه ۹۸، کیفرخواست پرونده یاسمن آریانی، مادرش منیره عربشاهی و دیگر هم پرونده ای آنها مژگان کشاورز پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ایشان ابلاغ شد.
یاسمن آریانی در تاریخ ۲۲ مردادماه از زندان قرچک ورامین به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.
یاسمن آریانی پیشتر نیز در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷، در جریان “اعتراضات سراسری مردادماه در تهران، در اعتراض به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد” بازداشت و به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال گذشته همزمان با موج آزادی زودهنگام زندانیان از زندان اوین آزاد شده بود.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید