هجوم گارد ویژه، ضرب و شتم وحشیانه و بازداشت گسترده کارگران معترض هپکو در اراک

منتشر شده 
ماموران حکومت اسلامی روز دوشنبه با یورش به کارگران اعتصابی هپکوی اراک، آن ها را مضروب و مصدوم کردند. چندین نفر بازداشت شدند. به گزارش کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه، علاوه بر ضرب و شتم شدید و وحشیانه کارگران هپکو از سوی نیروهای گارد ویژه، گروهی از کارگران نیز بازداشت شده اند. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از تعداد و اسامی بازداشت شدگان در دست نیست، اما بنا به گزارش های محلی ۲۸ تن از کارگران دستگیر و بیش از ۱۵ تن دچار جراحات شدید و یا سطحی شده‌اند که تعدادی از این کارگران برای مداوا به بیمارستان منتقل شده‌اند.
کارگران روز دوشنبه در زیر پل شهید بختیاری بر روی محدوده ریل راه‌آهن ایستاده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند. اجرایی شدن قرارداد سال گذشته وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهسازی از دیگر خواسته‌های کارگران هپکو است.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین‌آلات راه‌سازی در اراک تاسیس شد و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.
این شرکت ۲۵ نوع ماشین‌آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی، چون ژاپن، آلمان، سوئد تولید می‌شود.
معترضان همچنین با پهن کردن سفره خالی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند.ادامه ی تجمع کارگران در روز سه شنبه
علیرغم سرکوب وحشیانه ی روز گذشته، کارگران هپکوی اراک روز سه شنبه تجمع اعتراضی خود را در محاصره نیروهای گارد ضدشورش حکومت ادامه داده اند. روز سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ بار دیگر کارگران شرکت هپکوی اراک با وجود صف آرایی نیروهای گارد ضدشورش در مقابل آنها و تهدیدشان، در مقابل این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: حمله وحشیانه به صفوف کارگران هپکو اراک محکوم است !
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار بیانیه ای حمله وحشیانه به صفوف کارگران هپکو اراک را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است:


بر اساس خبر های منتشر شده روز ۲۶ شهریور ۹۸ در حالی که کارگران هپکو اراک در راستای پیگیری مطالبات خود دست به تجمع زده بودند، توسط نیرو های سرکوب مورد حمله وحشیانه قرار گرفته اند، که متاسفانه تعدادی از کارگران شدیدا زخمی و به بیمارستان انتقال داده شده اند.
بیانیه می افزاید: نظام سرمایه داری به دلیل ناتوانی در جوابگویی به خواست و‌ مطالبه کارگران با اتکاه به ضرب و شتم، سرکوب، تهدید، زندان و احکام نجومی، می خواهد جلو خشم کارگران حق طلب را بگیرد، اما تاریخ تاکنونی نشان داده است که سرکوب جنبش کارگری، تجربه ی شکست خورده ای است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه این حمله وحشیانه را محکوم کرده و خود را در کنار هم طبقه ای های خود، کارگران هپکو دانسته و از خواست ها و مطالبات به حق این کارگران حمایت کرده است.
این بیانیه با شعار «برقرار باد اتحاد وهمبستگی تمامی کارگران !» خاتمه یافته است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید