درخواست برای پایان اعتصاب غذا


• تعدادی از فعالین سرشناس سیاسی و فرهنگی چپ ایران با امضای فراخوانی از ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد دو تن از نویسندگان نشریه ی گام خواسته اند به اعتصاب غذای خود پایان دهند ...
اخبار روز
يکشنبه  ۲٣ تير ۱٣۹٨ -  ۱۴ ژوئيه ۲۰۱۹


اخبار روز: تعدادی از فعالین سرشناس سیاسی و فرهنگی چپ در ایران با امضای فراخوانی از ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد نویسندگان نشریه ی گام، ضمن حمایت از خواسته های آن ها، درخواست کردند که این دو تن به اعتصاب غذای خود که برای یازدهمین روز متوالی ادامه یافته است پایان دهند. گزارش ها حاکی از وخامت وضعیت ساناز الهیاری بر اثر این اعتصاب غذای طولانی است. در فراخوان فعالین چپ ایران که روز یکشنبه منتشر شد، چنین آمده است:


یاران آزاده‌ی در بند، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد
درود برعزم انسانی و پایداری شما.
بی‌تردید ما هدف نجات‌بخش و آرزوهای مردم‌گرایانه‌ی شما را می‌شناسیم و ستایش می‌کنیم. ما می‌دانیم که در سراسر تاریخ آزادی‌خواهی و عدالت‌جویی در جامعه‌ی ما اختران درخشانی چون شما پرشمار و ماندگار بوده و نیروبخش نسلهایی پرتلاش و پرتکاپو شده اند. ما میدانیم که حق شما جوانان شایسته و عاشق و انسان‌دوست این نیست که تنها به دلیل اعلام حمایت از ستمدیدگان جامعه و اعتراض به شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی ماهها در اسارت و محرومیت نگه داشته شوید.
اکنون که چند روزی از اعتصاب غذای شما به عنوان ابزاری ناگزیر برای رسیدگی به وضع قضایی و صدور قرار برای آزادی تا زمان دادگاه میگذرد، ما یاران شما باخبر شدیم که سلامت جسم و جان‌تان به شدت به خطر افتاده است. این وضع، خانواده و دوستداران شما را عمیقا نگران کرده است. ما از اینکه چنین نیروهای گرانقدر و نمادهای زنده بشری را از دست بدهیم بسیار اندوهگینیم.
ما به خود اجازه داده‌ایم از سوی خود و جامعه پرشماری که به یاری‌های طولانی‌مدت شما امید بسته است، از هر دوی شما بخواهیم به نفع همگان و به امید آینده‌ای تابناک به اعتصاب غذای خود پایان دهید. اما هم‌زمان از مسئولان می‌خواهیم که به این وضع اسفبار و آزارانده‌ی ضدبشری از همین لحظه پایان داده و به درخواست انسانی و قانونی شما پاسخ مثبت دهند.

به امید پیروزی و سرفرازی‌تان.

فریبرز رییس دانا، ناصر زرافشان، سیدعلی صالحی، اکبر معصوم بیگی، رضا عابد، حسن اصغری، پرویز بابایی، حسین اکبری، کاظم فرج الهی، محمدعلی عمویی، محسن حکیمی، رضا خندان، علی سالم، عسل محمدی، علیرضا آدینه، کبوتر ارشدی، آیدا عمیدی، روزبه سوهانی، علی کاکاوند، هرمز شریفی، حافظ موسوی، سیامک میرزاده، وحید علیقلی پور، محمد مالجو، پرویز صداقت، بکتاش آبتین، فیروزه چالشی، سیامک طاهری، کیوان باژن، مسعود متولی، علی فائض پور، مسعود داوران، میلاد جنت، کوروش تیموری فر، خسرو باقری، کامران پورصفر، محمدرضا طاهریان، نزهت حافظی، مصطفی طاهری، ناصر طاهری، شهلا انتصاری، حمید بی آزار، منور یوسف پور، عنایت یوسف پور، احمد پورابراهیم، باقر عباسی، کامران طاهباز، عبدالله وطنخواه.

* این بیانیه را می توان در آدرس زیر امضا کرد:

docs.google.com 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید