خواست اکنون و فوری مردم از همه ی مسئولان


• با فروکش سیلاب ها، رسیدگی به وضعیت سیل زدگان و بازسازی مناطق ویران شده، به مهم ترین موضوع در کشور ما تبدیل شده است. شورای بازنشستگان اهم خواست هایی را که مسئولین حکومتی باید بازسازی ویرانی ها را با آن ها آغاز کنند برشمرده است ...
برگرفته از سایت اخبار روز
چهارشنبه  ۱۴ فروردين ۱٣۹٨ -  ٣ آوريل ۲۰۱۹


با فروکش سیلاب ها در نقاط مختلف کشور، اکنون کار رسیدگی به وضعیت سیل زدگان و بازسازی مناطق ویران شده، به مهم ترین موضوع در کشور ما تبدیل شده است. شورای بازنشستگان ایران با انتشار بیانیه ای اهم خواست هایی را که دولت و مسئولین حکومتی باید برای جبران حسارات و ویرانی ها به فوریت آغاز کنند، منتشر کرده است. در این بیانیه که روز چهارده فرودرین منتشر شده، آمده است:

۱- استفاده ی صددرصدی "سازمان مدیریت بحران" از همه ی امکانات وزارتخانه ها، سازمان ها ی دولتی و خصوصی (هتل ها- خوابگاه های مراکز دولتی- خانه های سازمانی که در تمامی استان ها موجود است- سالن های ورزشی - خانه ها و ویلاهای میلیاردرها) برای اسکان همه ی سیل زدگان مناطق سیل زده ی ایران.

۲- در اختیار گذاشتن رایگان کلیه خدمات پزشکی در حد استانداردهای بین المللی؛ دارو و درمان و بیمه نمودن رایگان همه ی سیل زدگان.

۳- شروع جبران خسارات وارده به سیل زدگان و پرداخت خسارت متناسب با تورم اکنون به آن ها شامل (کشاورزان، باغداران، دامداران) و همه ی مشاغل زیان دیده از سیل اخیر.

۴ - یکی از وظایف "سازمان مدیریت بحران " در شرایط بحرانی، ساخت مسکن مناسب و استاندارد برای حادثه دیدگان است. شروع عاجل و فوری و بی وقفه ی ساخت مسکن برای حادثه دیدگان.

۵ - ایجاد اشتغال برای مردم شهرها و روستاهای بیکار شده بر اثر سیل اخیر.

۶- آزادی بدون قید و شرط همه ی زندانیان محبوس در زندان های مناطق سیل زده. این امر نیاز فوری مردم سیل زده است و حاکمیت و دولت مسئول جان زندانیان اند و باید جوابگو باشند.

۷- پرداخت مایحتاج روزمره ی مردم به شکل اجناس مورد نیازشان با زمان بندی مشخص و با نظارت تیمی از سیل زدگان.

۸- تهیه آذوقه احشام و دام در مناطقی که دامداری شغل و ممر در آمد مردم است.

۹- گزارش هفتگی از شروع ساخت مسکن و همه ی اقدامات در حال انجام به مردم سیل زده و عموم مردم ایران از طریق "سازمان مدیریت بحران"

ما بر این باوریم که تشکیل شوراهای منتخب سیلزدگان برای نظارت بر کار سازمان مدیریت بحران و کمک رسانی ها و بازسازی ها ضروری است. بدون وجود چنین تشکل های مستقل مردمی هیچگونه ضمانتی برای جبران خسارات وارده و بهبود شرایط اسفبار سیلزدگان وجود نخواهد داشت. تجارب زلزله بم و کرمانشاه تایید کننده این رویکرد است.

شورای بازنشستگان ایران
۱۴ فروردین ۱۳۹۸
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید