نامه زندانیان سیاسی زندان شیراز در واکنش به جان باختن وحید صیادی نصیری؛ از پا نخواهیم نشست


برگرفته از سایت اخبار روز
آدينه  ۲٣ آذر ۱٣۹۷ -  ۱۴ دسامبر ۲۰۱٨

وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی که در زندان لنگرود قم به سر می‌برد، روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه در پی اعتصاب غذای ۶۰ روزه و عدم رسیدگی پزشکی در بیمارستان بهشتی این شهر جان باخت. جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز نامه‌ای سرگشاده در واکنش به جان باختن این زندانی سیاسی نوشته‌اند.

به نام ایران‌زمین
و دگرباره در تاریکی شوم و بی‌عدالتی‌هایی که پایانی ندارد یک تن دیگر از هم‌میهنان خویش را از دست دادیم و دگربار میهنمان ایران داغدار شد؛ که این داغ‌داری سال‌هاست بر سر میهنمان سایه افکنده است.
وحید صیادی نصیری، برادر آزادی‌خواه و مبارز ما، بی‌هراس از زندان، زنجیر، شکنجه و خودکشی شدن با دستانی بسته و شکمی گرسنه در اعتصاب جان سپرد.
از همین‌جا ما زندانیان سیاسی در بند ۱۴ امنیتی (واحد ۱) زندان عادل‌آباد شیراز در مقابل بی‌عدالتی‌های حاکم بر جامعه و برادران مبارزمان سکوت نخواهیم کرد و همبستگی خود را اعلام می‌کنیم.
از اینجا از دل تاریک این زندان می‌شکنیم سکوت خود را تا بانگ زنیم “مرگ ما پر قو نیست، گران است سنگین”.
امروز همه ما به باور این شعار رسیدیم که اگر یکی نشویم، یکی‌یکی خواهیم مرد. مردم ایران‌زمین بیایید دست در دست هم متحد فارغ از هرگونه تفکر، آیین، نژاد و گرایش سیاسی صدای وحید و تمام آزادی‌خواهان و مبارزان این مرز و بوم شویم.
امید روزی که سرزمین نیاکانمان، ایران آباد و آزاد و یکپارچه و متحد در پرتو خورشید آزادی باشد.

امضاکنندگان: مجید عزیزی، حسین فرخ‌پور، عظیم خاکسار، امید کرمی، بیژن رضایی، حسین سپنتا
زندان عادل‌آباد شیراز - ۲۳ آذر ۱۳۹۷

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید