اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش اعترافات مائده هژبری


• انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران به پخش اعترافات مائده هژبری، نوجوان ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کرد ...
برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ۱۹ تير ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژوئيه ۲۰۱٨


انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران به پخش اعترافات مائده هژبری، نوجوان ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا انجمن حمایت از حقوق کودکان شیوه گفتگو با مائده هژبری در مستند «بیراهه» را که جمعه شب از صدا و سیما پخش شد «تلخ و رعب انگیز در حالتی از استیصال» توصیف کرده است.

در بیانیه انجمن حمایت از حقوق کودکان آمده است: «این برخورد نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان به شمار می‌رود که به موجب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، ایجاد چنین فضای حقارت‌آمیزی نوعی کودک‌آزاری روانی تلقی شده و به جهت عمومی بودن این جرم مدعی‌العموم می‌تواند راسا وارد ماجرا شده و نسبت به خاطیان طرح دعوی کند.»

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه خود تاکید کرده است که «مراتب شکایت و اعتراض» خود را براساس استنادات قانونی به شورای نظارت بر سازمان صدا وسیما ارائه خواهد کرد.

محمد حسین رنجبران، مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا وسیما روز سه شنبه در واکنش به اعتراضات مطرح شده به پخش مستند «بیراهه» از این رسانه، پخش چنین برنامه ای را «وظیفه ذاتی» صدا وسیما خواند.

این مستند اعتراض بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت. در این مستند ۳۰ دقیقه ای سه دختر و یک پسر در مورد فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی اعترافاتی را مطرح کردند. 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید