اطلاعیه های کمپین نجات رامین حسین پناهی


برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ۱۰ بهمن ۱٣۹۶ -  ٣۰ ژانويه ۲۰۱٨


* کمپین نجات رامین حسین پناهی با قدرت به پیش میرود!
رامین حسین پناهی فعال سیاسی از کردستان ، هفته گذشته در یک بیدادگاه به اعدام محکوم شد و پخش خبر این حکم غیر انسانی موجی از اعتراض و نگرانی را دامن زد.
کمپین نجات رامین یک حرکت متحدانه برای نجات رامین و اعتراض به حکم اعدام او است.
در دو روز گذشته بیش از ١١٠٠ نفر با امضا یک بیانیه به این حکم ظالمانه اعتراض کرده اند.
در عین حال در شهرهای مختلف ایران و کردستان تعدادی از مخالفین این حکم شعارها و پیام هایی را در دست گرفته و عکس گرفته و برای ما ارسال کرده اند.
ما هفته آینده شنبه را روز جهانی اعتراض به حکم اعدام رامین و روز دفاع از زندانیان سیاسی با خواست آزادی فوری همه دستگیر شدگان اعلام کرده ایم.
از همگان دعوت میکنیم به این حرکت مهم بپیوندند!
  
کمپین نجات رامین حسین پناهی
٢٩ ژانویه ٢٠١٨


*اطلاعیه شماره ١
کمپین نجات رامین حسین پناهی
متحد شویم و نگذاریم جمهوری اسلامی رامین را اعدام کند!
امروز در مرکز شهر کلن در آلمان تعدادی از فعالین مدافع حقوق انسانی و مبارزین علیه اعدام ، دور هم جمع شده و کمپین نجات رامین حسین پناهی را متحدانه اعلام کردند.
رامین حسین پناهی روز دوم تیرماه امسال در حالیکه با سه نفر دیگر از فعالین سیاسی و مدنی برای دیدار با مادر بیمارش در سنندج بود، مورد حمله مسلحانه نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفت و رامین زخمی و او را دستگیر و راهی سیاه چالهای سپاه پاسداران کردند.
رامین از وقتی اسیر سپاه پاسداران شد، زیر وحشیانه ترین شکنجه ها بود. نه فقط این بلکه نیروهای سپاه به خانه حسین پناهی حمله کرده و برادر دیگر رامین ، افشین حسین پناهی که یک فعال سرشناس مدنی در کردستان هست را نیز دستگیر کردند. ٤ تیرماه ١٣٩٦ انور حسین پناهی برادر دیگر رامین و زبیر و احمد و عباس و کیوان حسین پناهی از بستگان رامین را بازداشت کردند. هم اکنون افشین و عباس در زندان هستند و بقیه آزاد شده اند.
هفته گذشته جمهوری اسلامی ایران رامین را در یک بیدادگاه اسلامی در حالیکه به او اجازه صحبت و دفاع از خود را ندادند، به اعدام محکوم کرد.
اعلام حکم اعدام یک فعال سیاسی در شرایط امروز ایران یک واقعه مهم است. در حالیکه میلیونها نفر در حدود صد شهر ایران به خیابان آمده و مرگ بر دیکتاتور فریاد زدند، جمهوری اسلامی ایران برای زهر چشم گرفتن و ترساندن مردم، از یکسو زندانیان سیاسی و دستگیر شدگان را شکنجه و وادار به خوردن قرص و " خودکشی " میکند و از سوی دیگر میخواهد با اعلام حکم اعدام بر علیه یک فعال سیاسی از کردستان زمینه را برای اعدامهای بیشتر فراهم کند.
باید متحدانه و بسیار قوی به حکم اعدام رامین حسین پناهی اعتراض کرد.
کمپین نجات رامین ، یک حرکت بزرگ و متحدانه اعتراضی علیه اعدام در ایران و در دفاع از زندانیان سیاسی است.
به این کمپین بپیوندید! کمک کنید جمهوری اسلامی ایران را وادار به عقب نشینی کنیم و جان رامین و زندانیان سیاسی اسیر این حکومت را نجات دهیم!
کمپین نجات رامین حسین پناهی
تلفن تماس با سخنگوی کمپین مینا احدی ٠٠٤٩١٧٧٥٦٩٢٤١٣
تلفن تماس با امجد حسین پناهی برادر رامین و فراخوان دهنده کمپین ٠٠٤٩١٧٢٨٢٨٨٣٥٨


* اطلاعیه شماره ٢ کمپین نجات رامین
شنبه سوم فوریه روز جهانی دفاع از رامین حسین پناهی و زندانیان سیاسی دربند

کمپین نجات رامین روز شنبه هفته آینده، سوم فوریه را روز جهانی اعتراض به حکم اعدام رامین فعال سیاسی و همچنین روز دفاع از زندانیان سیاسی و دستگیر شدگان اخیر اعلام کرده و از همه شما معترضین به حکومت اسلامی دعوت میکند که در هر کجای جهان که هستید، با در دست داشتن پلاکاردهای "رامین را آزاد کنید، زندانیان سیاسی را آزاد کنید، " در مراکز شهرها و یا در مقابل رسانه ها و پارلمانها و سفارت خانه های حکومت اسلامی میتینگ و تظاهرات سازمان دهید!
هر کس که میخواهد حکومت اسلامی بیش از این از زندانیان سیاسی قربانی نگیرد، هر کس که دلش از اعلام خبر مرگ دستگیر شدگان اخیر خون است و میخواهد کاری بکند،هر کس که خواهان نجات جان رامین حسین پناهی فعال سیاسی دربند است، میتواند کاری بکند.
این کمپین امکانی ایجاد میکند شما حتی اگر تنها هستید، شعارها و عکسها را در دست گرفته و در جایی که هستید در مرکز شهر و یا مقابل رسانه ها صدای مادران و همسران و دوستان دستگیر شدگان و صدای مادر رامین را بگوش جهانیان برسانید!
تنها و تنها با اعمال فشار بین المللی و با به خیابان رفتن و دنیا را بر سر حکومت اسلامی خراب کردن میتوانیم رامین و رامین ها را نجات دهیم!
بپا خیزید و از هم اکنون دست بکار شوید . همه میتوانند کاری بکنند، شما میتوانید کاری بکنید.
لطفا اقدامات خود و میتینگهای سازمان یافته را از طریق این آدرس ها در اختیار ما قرار دهید!
مینا احدی سخنگوی کمپین نجات رامین minaahadi۲۶@gmail.com
امجد حسین پناهی برادر رامین و فراخوان دهنده کمپین amjad.hosseinpanahi@gmail.com

کمپین نجات رامین حسین پناهی
٢٨ ژانویه ٢٠١٨


*اطلاعیه شماره ٣ کمپین نجات رامین حسین پناهی

ما امضا کنندگان زیر خواهان لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی و آزادی همه زندانیان سیاسی هستیم
ما از کمپین برای نجات جان رامین حسین پناهی و آزادی زندانیان سیاسی حمایت میکنیم. ما خواهان آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی هستیم. ما مخالفین اعدام شامل افراد، احزاب و سازمانهای مدافع حقوق انسانی میخواهیم که فورا جمهوری اسلامی ایران حکم اعدام رامین را لغو و زندانیان سیاسی را آزاد کند.
امضا:
١/مینا احدی
٢/امجد حسین پناهی


* نامه شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی به آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان
  
بخاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم. همیشه یکی در خطر و یا فراری و یا زندانی بوده است. از وقتی فرزندانم بزرگ شدند، حاکمین نگذاشتند روز خوشی در کنار هم داشته باشیم.
بخاطر ندارم که دیوارهای منزلم، چه زمانی رنگی از شادی و آرامش داشته باشند، فراموش کرده ام چگونه میتوان از ته دل خندید. نمیتوانم گریه نکنم، این حرفها را هم در حالی میزنم که اشک از گونه هایم روان است، اشکی داغ و پر از غم و حسرت.
روزگاری انور در زندان بود و افشین دنبال کارهایش و امروز افشین و رامین در زندان هستند و برادران دیگرش دنبال کارشان، یکی از برادران آنها در آلمان است، امجد حسین پناهی فرزند من که لحظه ای آرام و قرار ندارد، چون رامین برادرش را این هفته به اعدام محکوم کردند.
شش ماه شکنجه و آزار و توهین به او که قلبم را پاره پاره کرده و اکنون وحشت و اضطراب اعدام، آیا میتوانید یک لحظه خودتان را جای من بگذارید. فرزند من یک فعال سیاسی بود و حکومت را قبول نداشت.
امیدوارم اقدامی بکنید و هرکاری که میتوانید انجام دهید رامین را اعدام نکنند. میگویند اگر شما نامه ای به مقامات حکومت ایران بنویسید بسیار تاثیرگذار است. پس بعنوان مادری داغ دیده که یک فرزندم را ترور کرده اند و اکنون یک فرزند ٢٤ ساله دیگرم را میخواهند اعدام کنند، با قلبی زخمی و دردمند از شما میخواهم که کمکم کنید. به مقامات حکومت اسلامی نامه بنویسید و بخواهید رامین دلبند و عزیزم را اعدام نکنند. من از همه کسانیکه مخالف اعدام هستند تقاضای کمک دارم. نگذارید فرزندم را اعدام کنند.

شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی ( دایه شریفه)
باز تکثیراز کمپین نجات رامین 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید