تناقض قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با مفاد حقوق بشر


برگرفته از سایت کیهان لندن

(+عکس) در بعد از ظهر جمعه هشتم ماه دسامبر ۲۰۱۷ در سالن اجتماعات «کولتور لادن» شهر هامبورگ نشستی به مناسبت روز جهانی حقوق بشر با همکاری دو گروه حامیان مادران پارک لاله (هامبورگ) و کنشگران حقوق بشر و دموکراسی برای ایران (هامبورگ) با عنوان «ولایت فقیه و حقوق بشر!؟» و حضور دو سخنران برگزار شد.

نشست به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در هامبورگ، ۸ دسامبر ۲۰۱۷

سخنران اول این نشست آقای پرویز دستمالچی به تشریح اینکه چرا نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران ساختاری بنیادی دارد پرداخت ودر پیرو آن با اشاره به بعضی از بندها و مفاد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مغایرت آنها با اعلامیه جهانی حقوق بشر توضیحاتی مستدل ارائه داد تا به روشن‌تر شدن این تناقض کمک کند.

راست:‌پرویز دستمالچی، چپ: مهندس حسن شریعتمداری

در ادامه و در بخش بحث و تبادل نظر آقای مهندس شریعتمداری فعال سیاسی مقیم شهر هامبورگ مواردی در ارتباط با عدم امکان تغییر در مفاد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط خود حکومتگران ارائه داد زیرا قانون اساسی هر راهی را بر این تغییر بسته است.

نشست به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در هامبورگ، ۸ دسامبر ۲۰۱۷

در پایان هر دو سخنران به پرسش‌های مطرح شده از سوی حاضران پاسخ دادند.
هنرمندان ایرانی مقیم شهر هامبورگ با اجرای چند قطعه موسیقی ایرانی و استقبال حاضران از این نشست این بعد از ظهر سرد زمستانی را در هامبورگ گرمی بخشید.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید