تعویق دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد علیرغم یک سال و نیم انتظار

برگرفته از سایت هرانا

جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی کرج بعد از گذشت یک سال و نیم از تاریخ دادگاه بدوی، به دلیل عدم ابلاغ به وکیل وی برگزار نشد و به تعویق افتاد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تاریخ جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد که «۲۷ بهمن ماه ۹۵» تعیین شده بود، به دلیل عدم ابلاغ به وکیل وبالطبع عدم حضور وی، با امتناع آقای شیرزاد از حضور در دادگاه بدون وکیل به تعویق افتاد.
یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “آقای شیرزاد بعد از گذشت ۱۵ ماه از بازداشت در شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی به ۵ سال حبس محکوم شد. اکنون علیرغم گذشت بیش از یکسال و نیم از آن دادگاه دو روز قبل که دادگاه تجدید نظر بود، بدلیل ابلاغ نشدن و اجازه ندادن برای حضور وکیل در دادگاه، وی از رفتن به دادگاه خودداری کرد.”

لازم به یادآوری است، سعید شیرزاد، از روز هفدهم آذرماه در اعتراض به وضعیت زندانیان بیمار و فقدان امنیت زندانیان عقیدتی با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای شیرزاد، پس از دیدار با مسئولان زندان و وعده مساعد مسئولین برای بررسی مطالبات وی به اعتصاب غذای خود در سی و نهمین روز پایان داد.
سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض به شرایط زندان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.
سعید شیرزاد، زندانی سیاسی پیش تر در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زده آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید