اعتصاب غذای مجدد مهدی کوخیان در زندان مراغه

برگرفته از سایت هرانا

مهدی کوخیان فعال اهل ملکان از دو روز پیش در اعتراض به خلف وعده مسئولین و افزایش مبلغ وثیقه، مجددا در زندان مراغه دست به اعتصاب غذا با دوختن لبانش کرده است. این زندانی سیاسی به طور سمبلیک برای «خودداری از شنیدن توهین های مسئولین مربوط» اقدام به «دوختن گوشهایش» نیز کرده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک منبع نزدیک به آقای کوخیان دراین باره گفت: “مهدی مجددا از روز سه شنبه ۱۲ بهمن اعتصاب کرده هم دهان و هم گوشهایش را دوخت، گفته گوشهایم را میدوزم که صدایشان و توهین هایشان را نشنوم.”
این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “متاسفانه ماموران اطلاعات در چند مرتبه به طور خودسر به منزل مهدی رفته اند و ترس و رعب برای ساکنان منزل ایجاد کرده اند. مهدی در این مدت ۳ بار خونریزی معده کرده کلیه هایش عفونت کرده و خودش هم که مشکل معده داشته وضعش بدتر شده. قرار شده بود یک وثیقه ۱۰۰ میلیونی بگذارد و فعلا آزاد شود ولی دادستان پیمان محمدپور حرف خودش را نقض کرد و وثیقه را ۳۰۰ میلیون کرد. مهدی هم از ظهر سه شنبه اعتصابش را با دوختن دهان و گوشش شروع کرده. گفت یا نتیجه میگیرم یا همینجا میمیرم.”
لازم به ذکر است مورخ ۲۹ آذرماه مهدی کوخیان و کریم‌ چایچیان دو شهروند اهل ملکان در منزل خود توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدند. ماموران مراجعه کننده ضمن تفتیش منزل آنها اقدام به توقیف وسایل شخصی الکترونیکی و ارتباطی این دو شهروند نمودند.
آقایان کوخیان و چایچیان از هنگام انتقال از اماکن ملکان به زندان مراغه (مورخ ۱ دی ماه) در این زندان با دوختن لبان خود دست به اعتصاب غذا زده و به بخش قرنطینه زندان منتقل شدند.
کریم چایچیان در ساعات پایانی روز پنجم دی ماه از زندان مراغه آزاد شد، اما آقای کوخیان با تداوم اعتصاب غذا به  سلول های انفرادی اداره اطلاعات سپاه منتقل شد.

پیش از این گزارش شده بود مهدی کوخیان در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه پاسداران تبریز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

این فعال مدنی تا ۳ روز بعد از انتقال به این بازداشتگاه، لبهای خود را دوخته نگه داشته بود. اما بازجویان این اداره نظامی با اجبار و ضرب و شتم لبهایش را باز کردند اما وی هم‌چنان به اعتصاب غذای خود ادامه داده بود.
نهایتا روز یکشنبه سوم بهمن ماه، مهدی کوخیان از بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه تبریز به زندان مراغه منتقل شد. برای وی قرار وثیقه ۱۰۰ صادر شده بود. این انتقال درحالی انجام شد که آقای کوخیان در تاریخی نامشخص در بازداشتگاه این نهاد به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.
علت اصلی دستگیری این افراد فعالیت در کانال تلگرامی “شهر خبر ملکان” بوده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید