آقای خامنه‌ای، پاسخگو باشید!

برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ٣۰ آذر ۱٣۹۵ -  ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶ما نسبت به سلامت زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذا بسر می‌برند هشدار می‌دهیم و خواستار آزادی فوری آنان هستیم. فرصت شما تنگ است.

اکنون بیش از پنجاه روز است که دست کم دو هم‌میهن ما، آرش صادقی و مرتضی مرادپور، در زندان شما در اعتصاب غذا بسر می‌برند و سلامتی آنان هر روز در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرد.

آرش صادقی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی دست به اعتصاب غذا زده‌است. او در تاریخ بیست‌وهفتم آبان‌ طی نامه‌ای سرگشاده به کانون وکلای ایران اعلام می‌کند که «برای نجات همسرم راهی ندارم جز اینکه جانم را در دست بگیرم و برای احقاق حق او بایستم و فریاد مظلومیت او باشم.» در مظلومیت گلرخ ابراهیمی ایرایی نیز همین بس که او توسط حکم دادگاه غیابی و به جرم نگارش داستانی درباره سنگسار که منتشر نشده، دستگیر می‌شود. در زمانی که او بخاطر جراحی در حال درمان است و امکان حضور در دادگاه را ندارد، دادگاه تشکیل می‌شود و قاضی دادگاه وکیل منتخب او را نیز نمی‌پذیرد. آرش صادقی ضمن شمردن تعدادی از تخلفات دادگاه از قوانین آیین دادرسی کیفری، می‌نویسد: «پرونده پزشکی به دادگاه ارائه شده و دادگاه میبایست مجدد تعیین وقت می‌کرد.»

مرتضی مرادپور فعال مدنی و زندانی سیاسی دیگر نیز مدتی از زندان تبریز به زندان کرج تبعید شده و از امکان ملاقات با خانواده خود محروم بوده. در این مدت بنا به اظهارات خانواده، برخلاف دستور پزشک در سلول سرد انفرادی، بدون پتو و لباس گرم بسر برده. او که برای شرکت در یک راهپیمایی با مجوز در زندان بسر می‌برد، در اعتراض به عدم اجرای اصل ۱۳۴ ـ قانون تجمیع مجازات، دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای خامنه‌ای، دلیلی که این نامه را خطاب به شما می‌نویسیم، سیر پرونده‌های سیاسی است که با تایید و حمایت شخص شما صورت می‌گیرد، و شما بیش از هر مقام دیگری، مسئول مظالمی هستید که در دادگاه‌ها و زندان‌های کشور به مردم روا داشته می‌شود. از سوی دیگر دادخواهی برای این سه زندانی به معنی محدود شدن به آنان نیست. ما همچنین خواستار آزادی سعید شیرزاد، مهدی و حسین رجبیان، وحید صیادی، علی شریعتی، رسول رضوی و محمد علی طاهری هستیم. پرونده‌ این افراد ناقض آشکار دروغ بزرگی است که می گوید ما در جمهوری اسلامی زندانی سیاسی و عقیدتی نداریم.

آقای خامنه‌ای، ما امضاکنندگان این نامه شما را مسئول مستقیم سلامت مرتضی مرادپور و آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌دانیم. خواسته صریح ما از شما این است که سه زندانی سیاسی فوق‌الذکر بی‌درنگ و بی‌قید و شرط آزاد شوند، امکانات لازم برای درمان کامل آنان تسهیل و تسریع گردد، و نیز مراتب احقاق حقوق و دادخواهی آنان از مراجع قضایی متخلف از جمله دادگاه‌های انقلاب فراهم شود.

کمال آذری
بابک اجلالی
تایماز اروملو
ناصر اعتمادی
خسرو اکبری
نوشابه امیری
صادق بهرامی
حسین باقرزاده
نگین بانک
مهران براتی
یدالله بلدی
امیر بیگلری
رامین پرهام
حسین ترکاشوند
مهدی جلالی تهرانی
سعید حسین‌پور
خلیل حوارا‌نسب
فریدون خاوند
پرویز دستمالچی
نعیمه دوستدار
مونا ده‌محسنی
احمد رافت
حسین رئیسی
امین ریاحی
مینا زند سیگال
توفیق سهرابی
کریم شامبیاتی
حسن شریعتمداری
یزدان شهدایی
حامد شیبانی راد
شاهین صادق زاده میلانی
اشکان صفایی
محمد صفایی
مهدی عربشاهی
ناهید فرهاد
مهرانگیز کار
محسن کدیور
کاظم کردوانی
عبدی کلانتری
نیک آهنگ کوثر
کامی کهن لو
علی گرجی
عبدالحمید معصومی تهرانی
مرتضی ملک محمدی
عمار ملکی
طاهر مهامی
حمید مهدی‌پور
احمد میرفخرایی
افشین نریمان
بورگان نظامی نرج‌آباد
جمشید نعمتی
مرتضی نگاهی
مجتبی واحدی 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید