حمله به بند ۳۵۰ اوین و ضرب و شتم دهها زندانی سیاسی را به شدت محکوم می کنیم!


روز جمعه هجدهم آپریل ٢٠١٤ حامیان مادران پارک لاله ایران-دورتموند در مراسم یادمان ٣٠٠ نفر از زندانیان سیاسی و مبارزان نهضت مقاومت آلمان و کارگران اردوهای کار که  در سال ١٩٤٥ بوسیله نیروهای گشتاپو در دورتموند به قتل رسیدند و در قبرهای دسته جمعی دفن شده بودند، شرکت کردند.

این مراسم سالانه در یکی از محل هایی که این قبرهای دسته جمعی کشف شده است و  با شرکت تعداد بسیاری (٢٠٠٠ نفر) از شهروندان دورتموندی و با حضور شهردار دورتموند، شخصیت های مختلف سیاسی و فرهنگی، باز ماندگان دوران جنگ، فعالان حقوق بشری، فعالان حقوق زنان،  دانش آموزان و دانشجویان برگزار گردید.


حامیان مادران پارک لاله ایران-دورتموند با شرکت در این برنامه، ضمن بزرگداشت یاد همه قربانیان رژیم های دیکتاتوری در سراسر جهان و به یاد قربانیان دهه ٦٠ در ایران و بهترین های آرمیده در خاوران، با خواسته ها و پلاکارد های خود تلاش در خبررسانی در مورد حمله به بند ۳۵۰ اوین  و ضرب و شتم دهها زندانی سیاسی در روز پنج شنبه هفدهم آپریل و اعدام های سیاسی کردند.


از جمله پلاکارد هایی که حامیان به زبان فارسی و آلمانی در دست داشتند:
- حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ اوین و ضرب و شتم دهها زندانی سیاسی به وسیله ماموران سپاه و اطلاعات را به شدت  محکوم می کنیم !
- هیچ دولتی حق کشتن زندانیان را ندارد !
- نه، به اعدام - در ایران و همه جا !
- اعدام عمل وحشیانه ای است، نه فقط در ایران، همه جا !
- خواسته های مادران پارک لاله ایران

بنا به خبر های رسیده روز پنج شنبه هفدهم آپریل (۲۸ فروردین) تعدادی زیادی از ماموران سپاه و اطلاعات با هجوم به بند به بهانه بازرسی اتاق‌های بند، زندانیان را به شدت مورد ضرب و شتم  قرار دادند. ٣٠ نفر از زندانیان بعد از این حمله مجروح و روانه بیمارستان شدند.

حامیان مادران پارک لاله ایران-دورتموند در این برنامه، ضمن محکوم کردن اعدام زندانی سیاسی سمکو خورشیدی در بامداد روز پنج شنبه ٢٧ فروردین ١٣٩٣ و حمله به زندانیان بند ٣٥٠ اوین در همان روز، اقدام چنین اعمالی را زیر پا گذاشتن تمام ارزش های حقوق بشری و خلاف کنوانسیون های جهانی حقوق بشری دانسته، در افشاگری چنین جنایاتی لحظه ای از حرکت باز نخواهند ایستاد .

حامیان مادران پارک لاله ایران-دورتموند
١٩ آپریل ٢٠١٤
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید