افزایش اعدام‌ها در ایران، در هیاهوی اخبار جنگ غزه، جان ماهان صدرات و شش زندانی عقیدتی در خطر است


ماشین آدم کشی جمهوری اسلامی در زندان، در هیاهوی اخبار جنگ غزه، چندین  زندانی سیاسی و عقیدتی را مخفیانه در ماه‌های آبان و آذر به جوخه‌ی مرگ سپرد. قاتلان جمهوری اسلامی، هشتمین جوان فعال در جنبش انقلابی زن زندگی آزادی، میلاد زهره‌وند ۲۲ ساله و اهل ملایر را مخفیانه در تاریخ ۲ آذر ۱۴۰۲ در زندان همدان به جوخه‌ی مرگ سپردند.

در ادامه، ماشین آدم کشی جمهوری اسلامی، کامران رضایی  ۳۳  ساله، از معترضان آبان ۹۸ در شیراز را بعد از پنج سال در روز پنج‌شنبه ۹ آذر  ۱۴۰۲ در زندان عادل آباد شیراز به جوخه‌ی مرگ سپرد.  

در جریان سرکوب خونین مردم در سال ۱۳۹۸ شهر شادگان، هانی آلبوشهبازی به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی و یک بسیجی بازداشت شد و بعد از پنج سال، در روز سه‌شنبه ٣٠ آبان ۱۴۰۲ به جوخه‌ی مرگ سپرده شد. او نیز زیر شکنجه مجبور به اعتراف به قتل‌های شد که حتی از وجود آنها اطلاع نداشت.

دو زندانی عقیدتی، بنام‌های قاسم آبسته و ایوب کریمی به ترتیب در ۱۴آبان ۱۴۰۲ و ٨ آذر ۱۴۰۲ بعد از چهارده سال، در زندان قزل‌حصار به جوخه‌ی مرگ سپرده شدند. این دو کُرد و اهل سنت بودند و به همراه پنح تن دیگر از همفکرانشان بنام‌های داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، خسرو بشارت و انور خضری، بتاریخ ۱۶ آذر ۱۳۸۸ دستگیرو سپس به اعدام محکوم شدند.

بیشتر، سامان محمدی خیاره، شهروند سنندجی که به محاربه و تشکیل گروه‌ مسلح برانداز حکومت و محاربه متهم شده بود، سحرگاه دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ در زندان قزل‌حصار به جوخه‌ی مرگ سپرده شد. او هفت سال تا زمان اعدام در زندان بود.

جان ماهان صدرات و شش زندانی عقیدتی در خطر است

براساس گزارش‌های منتشر شده، حکم اعدام ماهان صدرات، از بازداشت‌شدگان انقلاب زن زندگی آزادی، به اجرای احکام ابلاغ شده ‌است وخطر اعدام هرلحظه او را تهدید می‌کند. کاظم صدرات، پدر ماهان می‌گوید:«عصر چهارشنبه، جلسه برگزار کردیم، رضایت شاکیان را جلب کردیم، دست این و آن را بوسیدیم تا این پرونده ختم به خیر شود. به قاضی پرونده همه مسائل اعلام شد، ما منتظر ختم به خیر شدن بودیم ولی دیروز صبح یکی از وکلای پرونده با ما تماس گرفت و گفت که ساعت ۸/۵ صبح ابلاغیه‌ای آمده که در آن قید شده که حکم ماهان به اجرای احکام ابلاغ شده است»

رضا رسایی، شهروند کُرد یارسان، به اتهام «مباشرت در قتل یک مقام امنیتی» به اعدام محکوم شده است. داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، خسرو بشارت و انور خضری، که دو تن از هم‌پرونده‌های‌شان بنام‌های قاسم آبسته و  ایوب کریمی در آبان و آذر در زندان قزل‌حصار به جوخه‌ی مرگ سپرده شدند، خطر اعدام هر لحظه آنان را تهدید می‌کند. این افراد با اتهاماتی از جمله «محاربه»، «افساد فی‌الارض»، «هواداری از گروه‌های سلفی» و «قتل» عبدالرحیم تینا» که در تاریخ هفت مهر ۱۳۸۷ به دست افراد ناشناس کشته شده بود، متهم شده بودند. عبدالرحیم تینا، امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد بود. آنها بر بی‌اساس بودن اتهام‌های انتسابی به خود تاکید کرده بودند.

کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید) اعدام را قتل و تروریسم دولتی می‌داند و آنرا قویا محکوم می کند و برای برچیدن آن مبارزه می‌کند. تا زمانی که جمهوری اسلامی در قدرت است، زندان و شکنجه و قتل و کشتار، نه تنها در زندان بلکه در کل جامعه، ادامه خواهد یافت. تنها راه رهایی از این وضعیت فلاکت‌بار، تلاش برای برچیدن بساط رژیم جنایت پیشه جمهوری اسلامی است. جان‌ها و زندگی‌هائی که جمهوری اسلامی گرفته، از شمارش خارج هستند. روزی نیست که از انگشتان آن خون نچکد و جان و زندگی‌ای از دست نرود.

کانون زندانیان سیاسی ایران(در تبعید)

شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ٢ دسامبر ۱۴۰۲

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید