شادباش به نرگس محمدی و تمامی برابری خواهان جهان برای جایزه نوبل

 

 

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و فعال حقوق زنان که سال های متمادی برای آزادی و حقوق بشر در ایران مبارزه کرده است و در زندان به سر می برد، برنده‌ جایزه صلح نوبل سال ۲۰۲۳ شد.

نرگس محمدی از داخل زندان نیز به همراه زنان و مردان آزادی خواه جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی بوده و هرگز از مواضع خود در مقابل رژیم زن ستیز و ضد انسانی عقب نشینی نکرده و از یکی از سرسخت ترین مبارزان راه آزادی در ایران است.

پشتکار و مقاومت زنان مبارز در جنبش زنان ایران در شهریور۱۴۰۱ به بار نشست و انقلاب زن، زندگی آزادی با جانفشانی زنان و نوجوانان متولد شد و اکنون در یک سالگی این انقلاب، اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا با تبریک جایزه صلح نوبل نرگس محمدی می گوید: این مبارزه شجاعانه و شرافتمندانه زنان ایرانی را که تحت سرکوب هستند به رسمیت می‌شناسد و در ادامه سخنانش زنان ایرانی را الهام‌بخش مبارزات زنان در سراسر جهان میداند.  

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید: جایزه صلح نوبل که روز جمعه به نرگس محمدی کنشگر زندانی اعطا شد، نشان دهنده ادای احترام به تمام زنانی است که در راه مبارزه برای حقوق خود، آزادی، سلامتی و حتی جان خود را به خطر می‌اندازند. بسیارانی این چنین گفته اند و امیدواریم که همچنان و همواره پشتیبان مبارزان انقلاب زن، زندگی، آزادی تا پیروزی این انقلاب باشند.

ما امضا کنندگان این بیانیه، این پیروزی را به نرگس محمدی و خانواده اش و همه فعالان حقوق زنان و جنبش زن زندگی آزادی و هموطنان آزادی خواه مان شادباش می گوییم و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط نرگس محمدی و همه زندانیان

سیاسی می باشیم.

ما از سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر، تمامی سازمانهای حقوق بشری و سران کشورها در سراسر جهان می خواهیم که به جای مماشات با حکومت تمامیت خواه زن ستیز و انسان ستیز در ایران، برای آزادی تمام زندانیان سیاسی در ایران قدم بردارند و با تمهیدات بسیار شرایطی را فراهم آورند که مبارزان راه آزادی بتوانند بدون زندان، شکنجه و اعدام به اهداف خود که همانا رسیدن به برابری، آزادی، دموکراسی است، نائل آیند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

هفتم اکتبر  ۲۰۲۳

امضاکنندگان:

۱ – انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۲ – انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۳ – انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۴ – بنیاد اسماعیل خویی

۵ – حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)

۶ – حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۷ – حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۸ – زنان برای آزادی و برابری پایدار

۹ – صدای زنان سوسیال دموکرات ایران

۱۰- فدراسیون اروپرس

۱۱- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۲- کارزار حقوق بشر برای ایران

۱۳- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۴- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۱۶- کمیته حقوق بشر جنوب کالیفرنیا

۱۷- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۸- مادران پارک لاله – دورتموند

۱۹- مادران صلح مونترال

۲۰- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۱- همبستگی ملی ایرانیان فرزنو – کالیفرنیا

۲۲- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال

۲۳- همبستگی برای حقوق بشر در ایران – کلگری

۲۴- همگرایان سوسیال دموکرات ایران

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید