گزارشی از تظاهرات دوبلین هم‌زمان با تظاهرات سراسری «قیام علیه اعدام» در ۱۹ شهر جهان!

فریاد مشترک ما همراه با مردم ایران: قیام علیه اعدام در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۳ ( سوم تیر ۱۴۰۲) در دوبلین

ابتدا ما کلکتیو (پشتیبانی از برابری و آزادی در ایران) - ایرلند علیه اعدام و برای آزادی زندانیان سياسی و در همبستگی با قیام "زن، زندگی، آزادی" در ایران تجمعی را در جلوی The Grand Social دوبلین برگزار کردیم. در این تجمع تعدادی از اعضای گروه‌های رزا و عفو بین‌الملل ایرلند در همبستگی با مردم مبارز ایران نیز ما را همراهی کردند. سپس با گروه رزا و در حمایت از جامعه‌ی +LGBTQ علیه فاشیسم، تبعیض و مرد-پدرسالاری در ایران و جهان به راهپیمایی پراید در دوبلین پیوستیم و تا انتهای راهپیمایی تا Merrion Square Park همراه بودیم.
Our collective outcry, standing in support of the people in Iran, "Rise Against Executions," echoed simultaneously in 19 cities worldwide on June 24, 2023.

SEFI (Support Equality & Freedom for Iran) Ireland organized a protest against executions, demanding the release of political prisoners, and expressing solidarity with the "woman, life, freedom" movement in Iran. Some members of ROSA and Amnesty International Ireland stood in solidarity with us, supporting the protesters in Iran. Afterwards, we joined ROSA in solidarity with the LGBTQ+ community in Iran and around the world, marching in the Pride parade in Dublin to oppose fascism, discrimination, and patriarchy.

#StopexecutionsInIran

#freepoliticaprisonersiniran

#woman_life_freedom

@Sefi_ireland

در بالا گزارش کوتاه کلکتیو SEFI (پشتیبانی از برابری و آزادی در ایران) – ایرلند به زبان فارسی و انگلیسی را به اشتراک گذاشتم و گزارش تفصیلی زیر برای مخاطب فارسی زبان است:

تجمع ما در همراهی با ۱۹ شهر جهان، از ساعت ده صبح روز شنبه ۲۴ ژوئن (سوم تیر) شروع شد و تصاویر و پوسترهای تهیه شده را بر زمین گذاشتیم یا در دست گرفتیم و چند نفر از شرکت کنندگان به زبان انگلیسی برای مخاطلب ایرلندی، درباره علت این تجمع و شرایط فاجعه بار ایران و افزایش اعدام‌ها از نه ماه پیش، پس از آغاز قیام «زن، زندگی، آزادی» در ایران صحبت کردیم. در این تجمع بخش‌هایی از اطلاعیه‌ی فریاد مشترک ما همراه با مردم ایران «قیام علیه اعدام»1 و هم‌چنین بخش‌هایی از پیام همبستگی خانواده‌های اعدام شدگان دهه‌ی شصت2 به زبان انگلیسی خوانده شد و شعارهایی برای لغو مجازات اعدام، آزادی زندانیان سیاسی و رهایی از فاشیسم، تبعیض و مردپدر-سالاری در ایران و جهان دادیم.

ساعت یازده‌ و‌ نیم نیز به محلی که گروه رزا برنامه‌ریزی کرده بود تا اعضای‌شان جمع شوند و به راهپیمایی پراید بپیوندند، ملحق شدیم و همراه با آن‌ها در راهپیمایی بزرگ پراید شرکت کردیم. رفت و آمد وسایل نقلیه در تمام مسیر راهپیمایی پراید در دوبلین مسدود شده بود و خیابان‌ها مملو از جمعیت با نمادها و لباس‌های رنگین کمانی بود. تمام گروه‌ها طبق برنامه از قبل تعیین و هماهنگ شده به تجمع ملحق شدند و تماشاچیان نیز پشت میله‌ها در پیاده‌رو ایستاده بودند. در بخش‌هایی از این راهپیمایی، اعضای گروه رزا در همراهی با ما و در همبستگی با مردم مبارز ایران چندین بار شعارهایی علیه سرکوب و خشونت در ایران دادیم و Woman, life, freedom را فریاد زدیم و صدای اعتراض‌مان به سرکوب‌های وحشیانه‌ی رژیم ایران را در طول راهپیمایی با پوسترهای در دست و شعارهای داده شده، به گوش مردم ایرلند که در پیاده روها ایستاده و راهپیمایی کنندگان را تشویق می کردند، رساندیم.

گروه رزا در ساعت ۱۲ ظهر در خیابان مرکزی دوبلین در O’Connel Street به راهپیمایی پراید پیوست و ما نیز در طول مسیر همراهی‌شان کردیم و ساعت ۱۴ بعداز ظهر به 3Merrion Square Park رسیدیم و سپس وارد پارک شدیم. تمام گروه‌های شرکت کننده در راهپیمایی پراید نیز پیش و پس از ما پشت همدیگر در این پارک گردهم آمدند و سخنرانی‌ها و کنسرت‌هایی توسط گروه‌های مختلف جامعه‌ی رنگین کمانی (+LGBTQ)، برگزار کردند.

ویدئویی از تظاهرات دوبلین همزمان با تظاهرات سراسری فریاد مشترک ما «قیام علیه اعدام» در ۱۹ شهر جهان در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۳، و شرکت در راهپیمایی پراید در همبستگی با جامعه‌ی +LGBTQ، منتشر شده در کانال یوتیوب تلویزیون برابری: https://www.youtube.com/watch?v=JI6c_nh4ync&t=4sپیروز باد قیام «زن، زندگی، آزادی» در ایران!

همبسته باد مبارزات مردم جهان برای رهایی از سرکوب، ستم، تبعیض، بی‌عدالتی و نابرابری!

گزارشی از منصوره بهکیش
دوازدهم تیرماه ۱۴۰۲ / سوم ژوئیه ۲۰۲۳1- https://www.akhbar-rooz.com/207079/1402/04/01/

2- https://www.akhbar-rooz.com/207214/1402/04/02/

3- علت راهپیمایی جامعه‌ی +LGBTQ به سمت Merrion Square park آن است که این پارک، در روبروی محل سکونت اسکار وایلد، شاعر و نویسنده ایرلندی واقع شده است. اسکار وایلد که امروزه به‌عنوان یکی از نمادهای جنبش حقوق اقلیت‌های جنسی شناخته می‌شود، به دلیل رابطه با معشوق مرد خود آلفرد داگاس، در سال ۱۸۹۵ با شکایت پدر داگلاس از وی، با اتهام هم‌جنسگرایی به دو سال زندان با بیگاری محکوم شد [در آن زمان رابطه با هم‌جنس در بریتانیا جرم تلقی می‌شد]. جامعه‌ی ناآگاه آن زمان بریتانیا وایلد را که پیش از آن محبوبیت فراوانی داشت، طرد کرد. وایلد پس از آزادی از زندان، به فرانسه رفت و در تبعید در سن ۴۶ سالگی درگذشت. او را در گورستان پرلاشز پاریس به خاک سپردند. مجسمه یادبود اسکار وایلد در پارک میدان ماریون دوبلین (پایتخت ایرلند جنوبی)، واقع شده است.
Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید