ضرب و شتم شش زندانی سیاسی و انتقال آنها به انفرادی زندان

 

پیک ایران- شنبه بيستم خرداد ۱۴۰۲ برابر با دهم ژوئن ۲۰۲۳


بر اساس گزارش «دادبان»، بیشتر از دو روز است که شش زندانی سیاسی در «زندان شیبان اهواز» ضرب و شتم شده و به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

«فواد چوبین»، «بهمن بهمنی»، «وحید عباسی»، «بهروز سلحشور»، «داوود مقامی» و «ایوب غیبی‌پور»، شش زندانی هستند که پس از ضرب و شتم به دستور حسن ذوالفقار، معاون زندان شیبان به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

بر اساس گزارش دادبان، مرکز مشاوره و آموزش حقوقی ویژه کنشگران، بینی «وحید عباسی»، هنگام ضرب و شتم توسط مامور زندان شکسته است. آقای عباسی زندانی سیاسی اهل ایذه است، که در تیراندازی ماموران یکی از چشمانش را از دست داده و از حق درمان در زندان محروم بوده است.

بهمن بهمنی، وحید عباسی، بهروز سلحشور، سه زندانی از هشت زندانی اهل ایذه هستند، که با اتهام «محاربه» و «افساد فی‌الارض» مواجه هستند و در وضعیت روحی و جسمی نامناسبی قرار دارند.

ایوب غیبی‌پور، نیز در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۱ با یورش ماموران به خانه‌اش در اهواز، همراه با ضرب و شتم مقابل چشم اعضای خانواده بازداشت شد و طی حکم دادگاه انقلاب به ۳۵ سال حبس محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ۱۵ سال حبس تغییر کرد.

پیشتر هنگامه چوبین، مادر «آرتین رحمانی»، معترض ۱۶ ساله و از کشته‌شدگان ایذه در اعتراضات اخیر، در اینستاگرام خود از انتقال برادرش، «فواد چوبین»، به سلول انفرادی در زندان شیبان اهواز خبر داده بود.

این زندانیان در حالی با این اتهامات سنگین مواجه هستند که علیه هیچ‌ کدام از آن‌ها مدارک و شواهد کافی موجود نیست و اسیر پرونده‌سازی نهادهای امنیتی شده‌اند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید