احترام عبدوس، یکی از مادران پارک لاله ایران از میان ما رفت!

با تأسف و اندوه فراوان، احترام عبدوس یکی از مادران پارک لاله ایران، روز جمعه پانزدهم اردیبهشت در سفری در کاشان دچار حمله قلبی شد و در راه بیمارستان از میان ما رفت و پیکرش را به تهران منتقل کردند و عصر شنبه شانزدهم اردیبهشت در قطعه ۳۰۷ بهشت زهرا به خاک سپردند.

زنده یاد احترام عبدوس، متولد ۱۳۴۳ و ساکن تهران بود. او زنی و مادری مستقل، فعال و بسیار زحمتکش بود و با آموزش و کار آرایشگری و مشارکت در برگزاری امتحانات آرایشگری در کلاس‌های فنی- حرفه‌ای، دو فرزند دختر و پسرش را به تنهایی بزرگ کرد. او در عرصه‌ی اجتماعی نیز زنی فعال بود و در مبارزات دادخواهانه ما از سال ۱۳۸۸، و در حمایت از خانواده‌های زخم خورده و داغدار و در اعتراض به سرکوب‌ها و کشتار مردم معترض، در تجمع‌های هفتگی ما در پارک لاله تهران همراه شد و تا زنده بود، در بسیاری از تجمع‌ها و فعالیت‌ها حضور داشت و خانواده‌های دادخواه و زندانیان سیاسی را همراهی می‌کرد. 

ما مادران پارک لاله ایران، از صمیم قلب به فرزندان و سایر اعضای خانواده و مادران دادخواه و مادران پارک لاله ایران تسلیت می‌گوییم و آرزوی سلامتی، صبوری و شکیبایی بیشتر برای‌ خانواده و همگی‌مان داریم. رفتن احترام عبدوس، زنی پر تلاش و زحمتکش و رفیق راه‌مان از دور و نزدیک، آن هم در سن ۵۹ سالگی، شوکی بزرگ برای ما بود و بسیار متاسف و متأثر شدیم.

یادش گرامی و ماندگار باد!

مادران پارک لاله ایران
هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۲
Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید