بیانیه اعتراضی نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده


ما اعتراض داریم!
طی سال‌های متمادی ما فعالان مدنی به موجب فعالیت بر پایه حقوق اساسی و بنیادین مردم، مکرر به زندان و تحمل سلول انفرادی و شکنجه محکوم شده‌ایم. این در حالی است که ممانعت از فعالیت در نهادهای مدنی و حضور در تجمعات خیابانی نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی افراد است.

ما اعلام می‌کنیم که فعالیت‌های ما در حوزه زنان و حقوق‌ بشر و تشکل‌های مستقل مردمی صورت گرفته و ما مرتکب جرمی نشده‌ایم که مستحق زندان و حبس باشیم، بلکه نهادهای امنیتی با پرونده سازی و حمایت قوه قضاییه مرتکب عمل خلاف حقوق بشر و قانون شده‌اند. این فشارها نه بر اساس قانون بلکه برای سرکوب جامعه‌ مدنی است.

ما از قبل اعلام کرده بودیم روز سه شنبه بیست سوم فروردین قصد بازگشت به زندان را داریم و این بازگشت فقط و فقط برای پیشگیری از توقیف اموال وثیقه گذار است. اما سیستم سرکوب حاکمیت در اقدامی خشونت آمیز و برای ایجاد رعب و وحشت در بین فعالین سیاسی و مدنی اقدام به بازداشت ما کردند. کاملا روشن است که اعمال همه این فشارها برای سرکوب و ممانعت از نافرمانی مدنی است که نشان از قدرت مردم و‌ معترضان و مخالفان و ضعف حکومت دارد و نه تنها سبب دلسردی و عقب نشینی ما نمی‌شود بلکه با توان و قدرت بیشتر برای تداوم مبارزه تلاش خواهیم کرد.

نرگس محمدی – عالیه مطلب‌زاده
بیست سوم فروردین ۱۴۰۱

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید