پیام رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین در خصوص اعطای جایزه‌ی انجمن قلم


کانون نویسندگان ایران: نیمه‌شب امروز مراسم سالانه‌ی اعطای جایزه‌ی انجمن قلم (پن) در آمریکا، نیویورک، برگزار شد. این انجمن جایزه‌ی سال ۲۰۲۱ خود را به سه عضو زندانی کانون نویسندگان ایران، رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن اعطا کرد. 

در این مراسم، پیام سه یار زندانی کانون نویسندگان ایران خوانده شد. علاوه بر آن، پیام تصویری بکتاش آبتین که در زمان مرخصی یک هفته‌ای او ضبط شده بود، و همچنین بخش‌هایی از پیام نوشتاری رضا خندان (مهابادی) نیز پخش شد.

سه عضو کانون نویسندگان ایران هم اکنون به دلیل مبارزه با ستم سانسور و تلاش حاکمیت کنونی ایران برای خاموش کردن صدای بی‌صدایان در زندان به سر می‌برند. این سه تن نماد مقاومت در برابر سانسور و سرکوب آزادی بیان هستند، مطالبه‌ای مشروع و به حق که تجلیل جهانی از آن نشانه‌ای از نیاز مبرم سرکوب‌شدگان و دهان‌کوفتگان سراسر جهان به آن است.

کانون نویسندگان ایران قدردان تمامی رهپویان مبارزه برای آزادی بیان بی هیچ حصر و استثنا در سراسر جهان است.

متن پیام رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین را در ادامه بخوانید:

همکاران محترم، نویسندگان آزادی‌خواه

از بند ۸ زندان اوین در تهران به شما درود می‌فرستیم و مراتب سپاس خود را از توجهی که به ما داشته‌اید، تقدیمتان می‌کنیم. خرسندی ما بیشتر از آن رو است که آزادی بیان مورد توجه قرار گرفته است. جهان کنونی با وجود پیشرفت‌های شگرف اعجاب‌آور تکنولوژیک و صنعتی، در زمینه‌ی امور انسانی به فقری روزافزون و سیری قهقرایی گرفتار است؛ از جمله درباره‌ی آزادی بیانِ بی هیچ حصر و استثناء که بیش از هر زمان دیگر نیازمند آن هستیم. استبداد که به ویژه در سانسور و نابودگی آزادی بیان تجلی می‌یابد، بر بسیاری از بخش‌های جهان، پیدا و پنهان و پیش‌رونده، حکم‌فرما است. این شرایط، مسئولیت اهل قلم را دو چندان می‌کند؛ زیرا قلم و انسان بر بستر آزادی تام به شکوفایی عام می‌رسند و مگر رویای نویسندگان آزادی‌خواه جز این است؟!

ما در راه انجام این مسئولیت به زندان افتاده‌ایم و به آن افتخار می‌کنیم. نیز، نیک می‌دانیم که در ایران و جهان بسیاری چون ما، نام‌آشنا و ناشناس، آزاد یا در بند، برای برقراری آزادی بیان، با قلم و قدم، پیکار می‌کنند. جایزه‌ی اهدایی شما در حقیقت متعلق به همه‌ی آن‌ها است؛ و نیز به اعضای کانون نویسندگان ایران که در بیش از نیم قرن در شرایطی بس دشوار و به بهایی گزاف به مخالفت با سانسور و هواخواهی از آزادی بیان بی هیچ حصر و استثنا پرداخته‌اند.

بار دیگر درود و سپاس‌مان را تقدیم‌تان می‌کنیم. 

رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن، بکتاش آبتین 

بند ۸ زندان اوین

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید