اعتصابات سراسری کارگران پیمانی و پروژه ای نفت آغاز شد


اخبار روز: به دنبال فراخون شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت در روز ۳۰ خرداد، امروز اول تیر ماه کارگران پروژه ای نفت در بسیاری از مناطق کشور دست به اعتصاب زدند.

در این فراخوان آمده بود: ما کارگران پیمانی نفت در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها در اعتراض به سطح نازل حقوق‌ها و کاهش هر روزه قدرت خرید خود و عدم اجرای وعده های داده شده اعتصابات گسترده و سراسری خود را از سر میگیریم و با تجمع در مقابل مراکز کاری‌مان پیگیر مطالبات خود میشویم.

این فراخوان تاکید کرده بود: اعتصاب ما یک اعتصاب اخطاری است و یک هفته در جریان خواهد بود و در روز نهم تیر به صف همکاران رسمی خود که اعلام اعتراض کرده اند خواهیم پیوست.

در این فراخوان آمده بود: مزد هیچ کارگر شاغل در نفت نباید کمتر از ۱۲ میلیون باشد و باید فورا سطح دستمزدها افزایش یابد و به نسبتی که قیمت اجناس افزایش می یابد سطح مزد کارگران نیز بالا رود. بعلاوه سایر سطوح مزدی کارگران باید بر اساس توافق با نمایندگان منتخب کارگران صورت گیرد.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت اعلام کرده بود: خواستهای بر شمرده ما خواستهای همه کارگران نفت از جمله همکاران رسمی ما نیز هست.

بنابر آخرین گزارش فهرست پالایشگاه، نیروگاه ها و مناطقی که دست از کار کشیده اند و یکی بعد از دیگری به اعتصاب پیوسته اند به شرح زیر است:

کارگران پالایشگاه‌‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگا‌ه‌‌ها و سکوهای نفتی یکی پس از دیگری و در همبستگی با هم دست کار می‌کشند تا به خواسته‌های خود برسند.

کارگران شرکت‌ها زیر از شرکت‌های تابعه‌ی پارس جنوبی، در میدان گازی پارس جنوبی دست به اعتصاب زده‌اند:
_ کارگران شرکت پتروشیمی «عمران صنعت» میدان گازی پارس جنوبی
_ کارگران شرکت پتروشیمی «صدف»
_ کارگران شرکت پتروشیمی «جهان پارس»
_ کارگران شرکت پایندان
_ کارگران شرکت ساتراپ صنعت
_ کارگران شرکت سینا پالایش قشم
_ کارگران شرکت لیدوما

کارگران پالایشگاه‌ها و شرکت‌های دیگری که آنها نیز دست از کار کشیده‌اند و به اعتصابات سراسری پیوسته‌اند:
_ کارگران اورهال پالایشگاه نفت تهران
_ کارگران پالایشگاه آدیش جنوبی
_ کارگران شرکت ماشین‌سازی اراک
_ کارگران پالایشگاه تندگویان
_ کارگران پتروشیمی دنا
_ کارگران شرکت جهان پارس
_ کارگران پالایشگاه بیدبلند بهبهان
_ کارگران فاز ۱۳ (فاز اختر) پارس جنوبی
_ کارگران فاز ۱۳ کنگان
_ کارگران پالایشگاه بیدخون
_ کارگران پروژه‌ای شرکت ای‌جی‌سی پالایشگاه آبادان
_ کارگران پیمان‌کاری حاجی پور
_ کارگران شرکت مخازن نفت قشم
_ کارگران پتروشیمی بوشهر
_ کارگران پتروشیمی گچساران
_ کارگران شرکت اکسیر صنعت
_ کارگران شرکت ریتون
_ کارگران عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران، خارک

در ادامه ی این گزارش تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از اعتصاب کارگران نفت در شرکت ای جی سی شاغل در پالایشگاه آبادان در فاز ۲، فاز ۱۳ کنگان، پالایشگاه بیدبلند بهبهان، پالایشگاه نفت تهران، فاز اختر در فاز ۱۳ عسلویه، شرکت جهان پارس و پتروشیمی گچساران را که توسط اتحادیه ی آزاد کارگران ایران منتشر شده است می بینید:

امروز یکم تیر کارگران پروژه‌ای شرکت ای جی سی شاغل در پالایشگاه آبادان در باز ۲ با تحویل ابزار کار دست به اعتصاب زده و محل کار را ترک کردند

امروز یکم تیر کارگران پیمانی در فاز ۱۳ کنگان و نیروهای پالایشگاه آدیش جنوبی، مخازن کروی و استوانه‌ای پیمانکاری کرمی و شرکت راژان با تحویل ابزار کار دست به اعتصاب زده و محل کار را ترک کردند

امروز سه شنبه یکم تیرماه کارگران پروژه‌ای پالایشگاه بیدبلند بهبهان به اعتصاب سراسری کارگران پیمانکاری پیوستند. این کارگران در پیمانکاری شالوده شایان و شرکت سازه پاد مشغول به کار هستند

امروز سه شنبه یکم تیرماه کارگران پالایشگاه نفت تهران به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند

امروز سه شنبه یکم تیرماه کارگران پیمانی و پروژه‌ای فاز اختر واقع در فاز ۱۳ عسلویه به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند

امروز سه شنبه یکم تیرماه کارگران شرکت جهان پارس شاغل در صنایع نیروگاهی به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند

امروز سه شنبه یکم تیرماه کارگران پیمانکاری شاغل در پتروشیمی گچساران به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند

کارگران پیمانی فاز ۱۴ عسلویه به اعتصاب سراسری پیوستند

روز ۳۱ خرداد جوشکاران شرکت اکسیر صنعت، کارگران پیمانی شرکت ساتراپ، تعداد ۴۰۰ نفر از کارگران شرکت پایندان که در فاز ۱۴ عسلویه میباشند دست از کار کشیده و با تحویل ابزار و انجام تسویه حساب محل شرکت‌ها را ترک کردند.

کارکنان عملیاتی شرکت POGC شاغل در سکوی SPQ1 از اعتراض و اعتصاب همکاران خود در شرکت پایانه‌های نفتی ایران منطقه خارک اعلام حمایت کردند

روز دوشنبه ۳۱ خردادماه کارگران شرکت لیدوما واقع در فاز ۱۳ پارس جنوبی نیز به اعتصاب سراسری کارگران پیمانی نفت پیوستند

روز جمعه و شنبه کارکنان رسمی عملیاتی نفت در شرکت پایانه های نفتی منطقه خارک دست به اعتصاب زده و از تحویل و پهلوگیری کشتی هایی که قصد بارگیری نفت خام داشتند خودداری کردند

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید