نرگس محمدی: من ریاست جمهوری رییسی را برنمی‌تابم

 سی و يکم خرداد ۱۴۰۰ برابر با بيست و يکم ژوئن ۲۰۲۱حکومت ایران با انتخابات مهندسی شده که انتخابات را از مسیر طبیعی آن خارج کرد، آقای رییسی را به عنوان رییس جمهور اعلام کرد.

من به عنوان یک فعال حقوق بشر و طرفدار صلح که طی سال‌های گذشته همه‌چیزم را از دست داده‌ام، ریاست جمهوری آقای رییسی را به عنوان یکی از جدی‌ترین ناقضان حقوق بشر در طی ۴۲سال حکومت برنمی‌تابم.

گو اینکه انتخابات گذشته نیز، آزاد، سالم و‌ منصفانه نبوده، اما بر کرسی جمهوری نشستن فردی که طرف دادخواهی دادخواهان ایران است، قابل پذیرش نیست. ما دادخواه کشتار، اعدام، زندان، شکنجه، فقر و فلاکت هستیم و آقای رییسی باید ابتدا پاسخگو باشد تا رییس جمهور.

به عنوان یک فعال حقوق بشر ایرانی می‌خواهم ببینم کدام کشور، دولت، سازمان و نهاد بین‌المللی که شعار طرفداری از حقوق بشر سر می‌دهد، می‌تواند در مقابل دادخواهان ایران، به ایشان تبریک بگوید؟

اینستاگرام نرگس محمدی
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید