اعتصاب غذای رضا طالشیان جلودارزاده در زندان تهران بزرگ

    خبرگزاری هرانا

     ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه نگار محبوس در زندان تهران بزرگ از صبح امروز یکشنبه ۳ اسفندماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و نگرفتن دارو اعتصاب غذا کرد. آقای طالشیان اوایل بهمن‌ماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت ۳ ساله خود بازداشت شد. این زندانی روز جمعه ۲۴ بهمن‌ماه علیرغم بروز تشنج از اعزام به بیمارستان و رسیدگی مناسب پزشکی محروم ماند. گفته می‌شود در نتیجه این حمله عصبی بینایی یکی از چشمان وی با مشکل جدی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه نگار محبوس در زندان تهران بزرگ از صبح امروز شنبه ۳ اسفندماه ۱۳۹۹، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و نگرفتن دارو اعتصاب غذا کرد.

رضا طالشیان روز جمعه ۲۴ بهمن‌ماه علیرغم بروز تشنج از اعزام به بیمارستان و رسیدگی مناسب پزشکی محروم ماند. گفته می‌شود در نتیجه این حمله عصبی بینایی یکی از چشمان وی با مشکل جدی مواجه شده است.

آقای طالشیان هم اکنون با نوشتن نامه‌ای دلایل اعتصاب خود را توضیح داده است. وی ضمن توضیح جراحت خود نوشته است: «من نیاز به آن دارم که پیوسته در هر هفته یک آمپول آوونکس خارجی به من تزریق شود اما هم اکنون بیش از ۵ هفته است که محروم از تزریق این آمپول هستم. در طی این مدت از بازداشت ۲ بار دچار تشنج شده‌ام و هر بار پزشک بهداری بند و همچنین پزشک بهداری مرکزی زندان تهران بزرگ اعزام اورژانسی به بیمارستان را برای من تجویز کردند. اما به هزار اما و دریغ حتی از یکبار اعزام»

بازداشت وی جهت تحمل حبس و عدم دسترسی این زندانی به خدمات درمانی در شرایطی است که آقای طالشیان در بخش دیگری از این نامه گفته است: «بیماری من از سوی دانشمندان علوم پزشکی صعب العلاج تشخیص داده شده است و عموم متخصصین مغز و اعصاب همواره توصیه می‌کنند که مبتلایان به این بیماری باید در فضایی به دور از استرس زندگی کنند من اما باکی از یک زندان کوچک در این نظام که تمام کشور را تبدیل به یک زندان بزرگ کرده است، ندارم. حق دارم که بدیهی‌ترین حق طبیعی خود را که همانا تهیه آمپول و اعزام به بیمارستان است را تقاضا کنم و از آن محروم نمانم اما این حکومت آن را از من محروم کرده است.»

آقای طالشیان جلودارزاده در خردادماه  ۹۸ از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی” به ۳ سال حبس تعزیری، پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی و دو سال محرومیت از فعالیت سیاسی و اجتماعی و مطبوعاتی محکوم شد. این محکومیت نهایتا در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

این شهروند اوایل بهمن‌ماه امسال پس از حضور در شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

رضا طالیشان جلودار زاده، سردبیر مجله «صبح آزادی» بود که در سال ۱۳۹۰ توقیف شد.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید