احضار ده ها تن از کارگران شرکت فولاد اهواز به دادگاه انقلابخبرگزاری هرانا  
ده ها تن از کارگران معترض شرکت فولاد اهواز توسط دادگاه انقلاب این شهر احضار شدند. به گفته منابع کارگری ۴۱ تن این افراد با دریافت نامه‌های جداگانه برای روزهای آتی به شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب اهواز احضار شده اند. گفته می شود احضار این کارگران جهت ابلاغ رای صادره توسط این دادگاه صورت گرفته است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ده ها تن از کارگران معترض شرکت فولاد اهواز به دادگاه انقلاب این شهر احضار شدند.

فعالان کارگری گروه ملی صنعتی فولاد از احضار ۴۱ نفر از کارگران معترض این واحد خبر دادند. به گفته این منابع “دادگاه انقلاب اهواز با ارسال نامه‌های جداگانه به ۴۱ نفر از کارگران فولاد از آنها خواسته در روزهای آینده خود را به شعبه ۲۰ این دادگاه معرفی کنند”.

گفته می شود کارگران احضار شده پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند هویت این کارگران در دست بررسی است.
لازم به ذکر است از نیمه شب یکشنبه ۲۵ آذرماه ۹۷ و چند روز پس از آن، دست کم ۴۳ تن از کارگران فولاد اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و تدریجا با صدور قرار آزاد شدند.
گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.
کارگران فولاد خوزستان، از اواخر سال ۹۶ تا دی ماه سال ۹۷ چندین بار در اعتراض به عدم دریافت حقوق‌های خود، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید