۲۵ امدادرسان در اهواز بازداشت شدند


• گزارش شده است که اداره اطلاعات اهواز بیش از ۲۵ نفر از امدادرسانان مردمی سیل در اهواز را بازداشت کرده است. این بازداشت ها روز یکشنبه و در ادامه ی بازداشت های قبلی صورت گرفته است ...
برگرفته از اخبار روز
يکشنبه  ۲۵ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱۴ آوريل ۲۰۱۹


گزارش شده است که اداره اطلاعات اهواز بیش از ۲۵ نفر از امدادرسانان مردمی در اهواز را بازداشت کرده است. بامداد امروز ۲۵ فروردین ماه ۱٣۹٨؛ نیروهای امنیتی به مرکز کمیته مردمی در ملاشیه اهواز حمله ور شدند و بیش از ۲۵ فعال عرب را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این فعالان زمانی بازداشت شدند که بعد از اتمام استحکام سیل بند به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه- منطقه رمله مقابل مسجد الرسول پلاک ۷٨ جهت استراحت و همچنین بردن مواد غذائی برای دیگر کمک رسانان رفته بودند. کلیه این افراد در منزل مجید صرخی توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها محاصره و بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

فعالین حقوق بشر در هواز اسامی بعضی از بازداشت شدگان منطقه ملاشیه در بامداد ۲۵ فروردین ماه ۱٣۹٨ را بشرح زیر اعلام کرده اند: رسول فرطوسی، ابراهیم بدوی، امین سیلاوی، علی موسوی (البوگدیمی)، حسن بیت اسحاق، عماد حیدری، علی ناصری، حاتم دحیمی، احمد بدوی، حسین حمودی، مضهدی شریفی، قاسم تمیمی، عارف صرخی، فواد بدوی، کاظم مروانی، محسن زویدات، حبیب کروشات، مسعود حریزاوی، ناجی السواری (معلم) و حیدر سیلاوی.

بنابر این گزارش، روز شنبه ۲۴ فروردین‌ماه نیز دست کم پنج شهروند اهوازی اهل کوی علوی (حی الثوره) به دلیل شرکت در تجمعی که در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده این شهر صورت گرفته بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اسامی این افراد: علی کاظم، مهدی فرحان، عدنان کریم، حمزه ساهی و مهدی سواری اعلام شده است.
چندی پیش نیز نیروهای امنیتی تعدادی از امدادرسانان مردمی در گوریه شعیبیه را هنگام کمک کردن به مردم بازداشت کردند. هویت دو تن از این بازداشت شدگان احمد کعبی و یعقوب کعبی اعلام شده است.

بنابر گزارش فعالین محلی، نیروهای سپاه، بسیج و پلیس این روزها در شهرهای عرب نشین بجای کمک به سیل زدگان مانور نظامی به راه انداخته اند. این اقدامات برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم انجام می شود. امروز یکشنبه نیز گزارش ها حاکی از آن است که تعداد زیادی ماشین نظامی از سمت رامهرمز و بندر معشور به سوی اهواز گسیل شده اند.

نیروهای امنیتی با حمله به مراکز کمیته های مردمی در شعیبیه، ملاشیه و حمیدیه که جهت یاری به سیل زدگان فعالیت می کردند، تعدادی از جوانان و فعالین عرب را بازداشت کردند.این در حالی است که نهادهای حکومتی هیچ اقدام جدی را برای حل مشکلات آوارگان سیل زده انجام نمی دهد و نیروهای امنیتی برای فشار بر مردم عرب سعی در تعطیلی مراکز کمک رسانی مردمی می کنند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید