تسلیت به هموطنان سیل زدههمیشه زلزله و این بار سیل در ایران فاجعه به بار آورد و جان ده ها تن از هموطنان ما را که در حال گذراندن تعطیلات نوروزی بودند، گرفت و ویرانی های زیادی را به بار آورد. ما این مصیبت بزرگ ناشی از سیاست های مخرب حکومت ولایت فقیه را به مردم ایران و به ویژه به هموطنان آسیب دیده در مناطق مختلف ایران تسلیت می گوئیم.

هموطنان!

در این شرایط ناگوار، مردم سیل زده میهن ما نیاز به کمک های فوری دارند. ولی از آنجائی که حکومت فاسد و غارتگر جمهوری اسلامی از یکسو قادر به مدیریت بحران و کمک رسانی به مردم نیست و از سوی دیگر کمک های مستقیم مردم و گشایش حساب بانکی برای کمک به سیل زدگان را ممنوع و غیرقانونی کرده است، ما مدافعان حقوق بشر در ایران، از هموطنان درخواست می کنیم در یک نافرمانی مدنی و علیرغم محدودیت های ایجاد شده توسط جمهوری اسلامی برای جلوگیری از کمک های مردمی به هموطنان سیل زده، در اسرع وقت و به هر شکل ممکن به کمک خانواده های آسیب دیده از سیل بشتابند. نباید اجازه داد که حاکمیت دزد و غارتگر که خود مسبب اصلی این فجایع است، حتی در مورد همدردی و نوعدوستی شهروندان به امر و نهی بپردازد.

هموطنان!

در حالی که اگر باران های سنگین درست مدیریت شود، می تواند برای کشور ما که با بحران کم آبی مواجه است، منشأ خیر و برکت باشد، چرا در میهن ما این همه خسارت جانی و مالی به بار می آورد؟ امسال جشن نوروزی بسیاری از خانواده های ایرانی به عزا تبدیل شده است. مسئول این جان های از دست رفته و زخمی و بی خانمان و این ویرانی ها کیست؟ چرا کسی پاسخگو نیست؟ چرا حکومتگران غارتگر و نالایق جمهوری اسلامی که ۴۰ سال است مشغول تخریب محیط زیستند، واقعیت‌ها را به مردم ایران نمی گویند؟ چرا به هنگام وقوع چنین حوادثی دولتمردان دزد و مدیران ناکارآمد نه تنها خود آمادگی مقابله با این گونه حوادث و کمک به مردم آسیب دیده را ندارند، بلکه از کمک های مستقیم مردمی نیز جلوگیری به عمل می آورند؟

هموطنان!

دارا بودن محیط زیست سالم و برخورداری از کمک های فوری به هنگام بروز حوادث طبیعی نیز جزئی از حقوق بشر است. مدافعان دلسوز محیط زیست و کارشناسانی که از سال ها قبل به مسئولان حکومتی در مورد عواقب تخریب محیط زیست هشدار می دادند، در نظام ویرانگر جمهوری اسلامی با اتهامات واهی امنیتی و "جاسوسی"، دستگیر و زندانی شده اند تا دزدان و سود جویان بتوانند آزادانه و بی پروا به نابودی محیط زیست ایرانیان ادامه دهند.

ما مدافعان حقوق بشر، مانند همه شهروندان ایران و نیروهای ملی و آزادیخواه و تلاشگران محیط زیست، بر کارنامه سیاه جمهوری اسلامی و لیست بلند و سیاه جنایات این حکومت، قربانیان سوانح سیل اخیر را هم اضافه می کنیم و در سرتاسر دنیا به افشای حکومتی که موجب این همه تیره روزی برای مردم ایران شده است ادامه خواهیم داد و به انتظار محاکمه آنان در دادگاه مردمی می مانیم.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

امضاء:

۱ - انجمن زنان ایرانی - مونترال

۲ - انجمن تئاتر ایران و آلمان ـ کلن

۳ - انجمن همبستگی ایرانیان - تگزاس

۴ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس

۵ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ

۶ - انجمن فرهنگی ایران و سوئیس - ژنو

۷ - بنیاد اسماعیل خویی

۸ - مادران پارک لاله ایران

۹ - مادران صلح مونترال

۱۰ - حامیان مادران پارک لاله - دورتموند

۱۱ - حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ

۱۲- حامیان مادران پارک لاله - فرزنو

۱۳- شبکه همبستگی ملی فرزنو - کالیفرنیا

۱۴- فدراسیون اروپرس

۱۵- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۶- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس

۱۷- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو

۱۸- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۰- همبستگی زنان جمهوریخواه ایران

۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - مونترال

۲۲- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - نیویورک

۲۳- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - لوس آنجلس

۲۴- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا)- ونکوور

۲۵- همبستگی برای حقوق بشر در ایران - کلگری

۲۶- انجمن جمهوری خواهان واشنگتن
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید