اطلاعیه کانون نویسندگان ایران در خصوص احکام صادره به نسرین ستوده


برگرفته از سایت اخبار روز
چهارشنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱٣ مارس ۲۰۱۹

٣٨ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق
نسرین ستوده وکیل و فعال مدنی در دو پرونده مجموعا به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در زندان به وی ابلاغ شده است.
رضا خندان، همسر نسرین ستوده روز دوشنبه در پیامی در فیس‌بوک خود نوشت: «حکم نسرین در آخرین پرونده‌اش، در زندان به او ابلاغ شد. ۳۸ سال زندان همراه با ۱۴۸ ضربه شلاق حاصل در پرونده باز اوست».
براساس نوشته همسر نسرین ستوده، ۵ سال زندان بابت پرونده اول و ۳۳ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق، بابت پرونده دوم به وی ابلاغ شده است.
خندان اضافه کرده که این حکم در زندان به همسرش ابلاغ شده است.
از طرفی، خبرگزاری های ایران به نقل از قاضی مقیسه رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب نوشته اند: نسرین ستوده بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبر به ۲ سال حبس محکوم شده است..
رضا خندان و وکلای نسرین ستوده ادعای محمد مقیسه را رد کرده‌اند. در پرونده دوم هفت اتهام به ستوده زده شده.
نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی که پرونده‌های حامیان و فعالان حقوق بشر را پیگیری می کرد در خرداد سال جاری در منزلش بازداشت شد.
به دنبال ابلاغ حکم به نسرین ستوده عفو الملل از کشورهای خارجی به خصوص اتحادیه اروپا خواست در مورد این پرونده به ایران فشار آورند:
«دولت های صاحب نفوذ در ایران باید از قدرت خود برای کمک به آزادی نسرین ستوده استفاده کنند. جامعه بین المللی به خصوص اتحادیه اروپا که درحال حاضر مشغول گفتگو با ایران است، باید به صورت علنی و قاطعانه علیه این حکم بی شرمانه موضع گیری کند و فورا در آن مداخله کند تا آزادی فوری و بدون قید و شرط او تضمین شود».

کانون نویسندگان ایران
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید