انتقال اسماعیل بخشی و سپیده قلیان به بازداشتگاه امنیتی مخفی


• محافل کارگری از نیشکر هفت تپه خبر داده اند اداره ی اطلاعات اهواز برای شکنجه به قصد اعتراف اجباری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را به بازداشتگاه مخفی منتقل کرده است ...
برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ۷ اسفند ۱٣۹۷ -  ۲۶ فوريه ۲۰۱۹


اخبار روز: محافل کارگری از نیشکر هفت تپه خبر داده اند اداره ی اطلاعات اهواز برای شکنجه به قصد اعتراف اجباری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را به بازداشتگاه مخفی منتقل کرده است.

به گزارش کانال مستقل هفت تپه، این در حالی است که نام این دو زندانی را در لیست زندان سپیدار اهواز ثبت کرده اند اما آن دو در این زندان نیستند. بدین ترتیب هرگونه اتفاقی که برای این دو پیش آید از نظر قانونی تنها از طریق ردگیری حضور آنها در زندان سپیدار میسر خواهد بود حال آنکه آنها اکنون در این زندان محبوس نیستند.

اعمال فشار بر اسماعیل بخشی برای برکناری وکیل او خانم فرزانه زیلایی!
سندیکای کارگران هفت تپه نیز خبر داده است مقامات امنیتی در پی اقدامات متعدد برای تحت فشار قرار دادن اسماعیل بخشی به نوشتن تکذیبیه و عدم موفقیت در این کار، در دور جدید فشارها به اسماعیل بخشی و خانواده اش گفته اند که وکیلش خانم فرزانه زیلابی را برکنار نماید.
آنان می خواهند با آوردن وکیل مورد اعتماد مقامات امنیتی (چرا که قرار است این وکیل به اصطلاح مورد اعتماد، به آنان در شکستن این نماینده کارگران کمک کند) با اعمال فشار بیشتر بر اسماعیل بخشی وی را وادار به نوشتن تکذیبیه نمایند.
سندیکا کارگران هفت تپه نوشته است: در حالی که همه مسئولین، از قضائی تا اجرایی از جمله استاندار که به هیچ وجه صلاحیت اظهار نظر ندارد مرتب در حال مصاحبه کردن علیه اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت‌تپه و قصد فراهم کردن زمینه برای محکومیت وی را دارند، می‌گویند وکیل مصاحبه نکند تا با فراغ بال و در سکوت و خلوت هرآن چه می‌خواهند به سر موکلش بیاورند...
اسماعیل بخشی به طور غیرقانونی توسط مسئولین امنیتی و قضایی بیش از یکماه است به گروگان گرفته شده و در بازداشتگاه امنیتی نگهداری می‌شود.

بنابر همین گزارش، تجمع اعتراضی خانواده کارگر زندانی اسماعیل بخشی و تعدادی از کارگران هفت تپه در مقابل دادگستری شوش در روز سه شنبه ادامه یافته است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید