نامه شبکه همبستگی به نمایندگان پارلمان کشورهای اروپائی و پارلمان اتحادیه اروپا


hambastegi-barqaye-HB-s.jpg
نمایندگان محترم پارلمان کشورهای اروپائی و پارلمان اتحادیه اروپا
شما به خوبی می‌دانید که موارد نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران همچنان ادامه دارد و این کار به طور روزمره شامل کل جمعیت ایران، اعم از زن و مرد، کودک، تمام اقشار و طبقات اجتماعی، پیروان تمام ادیان، مذاهب و اقوام و بخش بزرگی از دارندگان تابعیت و شناسنامه ایرانی و هم چنین تبعه های غیر ایرانی می گردد.
متأسفانه قوانین و قوه قضائیه در کشور ما، خود بزرگترین عامل بی عدالتی و ناقض حقوق شهروندان هستند. هیچ مرجع قانونی مستقل برای دادرسی عادلانه به وضعیت زندانیان سیاسی و عقیدتی وجود ندارد. بنابر این ما ناگزیریم که از تمام مدافعان آزادی و حقوق بشر در سراسر جهان برای دادخواهی درخواست کمک کنیم.
نمایندگان محترم
اعمال و رفتار ضدانسانی که جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته در میهن ما انجام داده، بی گمان نمونه هایش را فقط در تاریخ قرون وسطائی می توان خواند. زندان، شکنجه، اعتراف گیری،و اعدام مخالفان، امروزه در قرن21 در ایران و در مقابل دیدگان بشریت متمدن عصر کنونی تکرار می شود. جمهوری اسلامی علاوه بر مجازات دست و پا بریدن، کور کردن و سنگسار انسان ها را هم در قوانین جزائی خود گنجانیده است. از آنجائی که دفاع از دستاوردهای بشریت متمدن و اعلامیه جهانی حقوق بشر در راس امور و برنامه‌های پارلمان اروپا است، ما مدافعان آزادی و حقوق بشر، از شما انتظار داریم که بازتاب دهنده فریاد مردم محروم و ستمدیده کشوری باشید که برای رهائی از زیر یوغ یک حکومت دینی عقب مانده، تلاش و مبارزه می کنند و هیج مرجعی برای دادخواهی ندارند.
نمایندگان محترم
حکومتگران جمهوری اسلامی از شیوه شکنجه و اعتراف گیری برای در هم شکستن شخصیت منتقدین و مخالفان خود استفاده می کنند. ماجرای شکنجه و اعتراف گیری از اسماعیل بخشی کارگر اعتصابی و سپیده قلیانی دانشجوی جوان، اولین و آخرین شکنجه و اعتراف گیری در ایران نیست. جمهوری اسلامی 40 سال است که از این شیوه کثیف برای تضعیف روحیه آزادی خواهان ایران و مشروعیت بخشیدن به حکومت بی اعتبار خود استفاده می نماید. حکومت جمهوری اسلامی حاضر نیست به هیچ نهاد بین المللی مدافع حقوق بشر و گزارشگر ویژه سازمان ملل اجازه ورود به ایران را بدهد، چرا که می داند با ورود نخستین گزارشگر مستقلی که بخواهد وضعیت حقوق بشر را در ایران بررسی کند، رازهای نهفته هزاران جنایت جمهوری اسلامی بر ملا خواهد شد.
نمایندگان محترم
ما به نمایندگی از طرف ۲۵ نهاد ایرانی مدافع حقوق بشر از شما نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا درخواست می کنیم به عنوان نخستین گام، از دولت های متبوع خود بخواهید که جمهوری اسلامی را جهت پذیرفتن نمایندگان سازمان ملل متحد برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران تحت فشار قرار دهند. مجبور ساختن جمهوری اسلامی به رعایت حقوق بشر در ایران و تن دادن به مطالبات قانونی و برحق مردم این کشور بهترین و کم هزینه ترین راه کمک به صلح و آرامش در منطقه بحران زده خاورمیانه است.
ما به دولتمردان کشورهای اروپائی هشدار می دهیم که چشم بستن بر نقض روزمره حقوق بشر و سرکوب روزمره مطالبات بر حق مردم ایران در ازای منافع اقتصادی و سیاسی کوتاه مدت، می تواند بحران خاورمیانه را از آنچه امروز هست وخیم تر سازد و خاورمیانه آشوب زده را با فاجعه دیگری مواجه سازد. خواهشمندیم این هشدار مدافعان حقوق بشر درایران را جدی بگیرید.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
shabake.hambastegi@gmail.com 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید