پیام اسماعیل بخشی در خصوص جوسازیهای اخیر حکومت


• اسماعیل بخشی در پیام تازه ای به جوسازی های اخیر حکومت پاسخ داده و بار دیگر تاکید کرده هیچ کمیته ی تحقیق و حقیقت یاب رسمی از طرف دولت و مجلس با او گفتگو نداشته است ...
برگرفته از سایت اخبار روز
آدينه  ۲۱ دی ۱٣۹۷ -  ۱۱ ژانويه ۲۰۱۹


اخبار روز: اسماعیل بخشی در پیام تازه ای به جوسازی های اخیر حکومت پاسخ داده و بار دیگر تاکید کرده هیچ کمیته ی تحقیق و حقیقت یاب رسمی از طرف دولت و مجلس با او گفتگو نداشته است. در پیام اسماعیل بخشی که در اینستاگرام او منتشر شده، چنین آمده است:


با سلام به مردم عزیز میهنم
قصد داشتم که دیگر تا پایان موضوع شکایتم در این‌باره بخاطر آرامش خودم و بخصوص خانواده ام و فضای کشور سخنی نگویم و پستی در صفحه ی اینستاگرامم منتشر نکنم اما پس از پست آخرم شبهاتی در مورد حرفهایم در اذهان بوجود آمده که لازم دیدم برای رفع آن شبهات توضیحاتی بدهم:
در روز سه شنبه هفدهم دی ماه به همراه وکیلم برای تحویل شکایتم به کمیسیون اصل نود به مجلس شورای اسلامی رفتیم و سپس به درخواست فراکسیون امید با تعدادی از نمایندگان این فراکسیون دیدار داشتیم نه گروه تحقیق و حقیقت یاب رسمی در مجلس، ضمنا همزمان با این دیدار جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره موضوع شکایت بنده در مجلس تشکیل می‌شود که بدون شنیدن حرفهای بنده، آقای فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی، آن مصاحبه ی ناصواب را انجام دادند و همانطور که وکیلم نیز در مصاحبه اش گفته است ما دیداری با کمیته حقیقت یاب یا گروه تعیین شده ی رسمی از سوی مجلس شورای اسلامی نداشتیم بلکه در روز سه شنبه فقط با تعدادی از نمایندگان فراکسیون امید دیداری صورت گرفت.
همچنین به همراه وکیلم دیروز (پنجشنبه) با نماینده ای از هیئت تحقیق و تفحص در معاونت نظارت دادستانی کل کشور دیدار داشتیم که همه اعضای هیئت حضور نداشتند ضمنا این نکته هم قابل ذکر است که دیدار با نماینده قوه قضائیه روز بعد از پست آخرم صورت گرفت که اعتراضی به مصاحبه ی نماینده ی دولت و مجلس علیه بنده بدون شنیدن سخنان من بود.
و همچنان اعلام می‌کنم تا این لحظه هیچ کمیته ی تحقیق و حقیقت یاب رسمی از طرف دولت و مجلس با بنده گفتگو نداشته است و اینجانب هیچ دروغی به مردم عزیزم نگفته ام و از همه ی عزیزان خواهشمندم تا مشخص شدن حقایق صبور باشید.

شاد باشید و پیروز
اسماعیل بخشی
۲۰ دیماه ۹۷


کانال مستقل کارگران هفت تپه نیز, امروز طی پیامی توضیح زیر را درباره دیدار مقامات با اسماعیل بخشی منتشر کرده است:

در خبرهای مختلفی در سایت های اینترنتی، ذکر شده، که اسماعیل بخشی با فلان فراکسیون مجلس دیدار داشته است. این خبر بیش از آنکه درست باشد، نادرست است و دقیق هم نیست. لازم به توضیح است که بخشی به قصد دیدار با هیچ کدام از نمایندگان یا فراکسیون ها به مجلس نرفته است بلکه:
اولا در روز نخست، ایشان و وکیلش برای حضور در کمیسیون امنیت ملی برای ادای توضیحات درباره شکنجه حاضر شده اند که این کمیسیون بدون حضور بخشی سناریوی کذبی را تنظیم کرده و قبل از اینکه اتهام و ادعایی درباره بخشی از طریق قضائی اثبات شود مسئول این کمیسیون، با دستپاچگی، اتهامات تخیلی خودشان را به عنوان جرم ثابت شده، رسانه ای کرده است.
در روز دوم هم بخشی برای ثبت شکایت خود در کمیسیون اصل نود به مجلس رفته که در این دو روز رفت و آمد، نمایندگان مختلفی با او صحبت کرده اند و گفته اند میدانند حق با اوست ولی او را دعوت به سکوت کرده اند. بخشی به قصد دیدار با هیچ فراکسیون خاص یا گروهی به مجلس نرفته است و اگر افرادی از مجلس، عضو فراکسیونی بوده اند، دیدار با آنها به انتخاب و درخواست بخشی نبوده است و اصولا بخشی درخواست یا برنامه ریزی برای دیدار با هیچ کدام از آنها را نداشته است. در سومین روز هم اسماعیل بخشی با نماینده دادستان کل کشور دیدار کرده و به همراه وکیلش توضیحات خود را ارائه داده است. این دیدار هم بنا به دستور رئیس قوه قضائیه و در پی تشکیل کمیته ای برای بررسی موضوع شکنجه بخشی تشکیل شده و آنها نخست به شوش رفته اند و چون بخشی در تهران بوده به او گفته اند ما به تهران می آییم و با تو صحبت و دیدار خواهیم کرد و از این هیات فقط یک نفرشان با بخشی صحبت کرده است.
برخی از رسانه ها کمیت و کیفیت دیدار دیگران با بخشی یا درخواست دیگران برای دیدار با بخشی را به شکل های دیگری بازتاب میدهند یا تفسیر میکنند و یا از حرف های وکیل محترم و کوشای ایشان برداشت دلبخواه خود را کرده و یا برخی رسانه ها، عملا در این زمینه دست به شیطنت میزنند.

کانال مستقل کارگران هفت تپه
جمعه ٢١دیماه ٩٧

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید