درگیری شدید در زندان رجایی شهر و مجروح شدن چند تن از زندانیان سیاسی


برگرفته از سایت اخبار روز
يکشنبه  ۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲۹ ژوئيه ۲۰۱٨

بر اساس اخباری که امروز در برخی از شبکه ها و کانال های مدافع حقوق بشر منتشر شده :
۵ زندانی خارجی (جمهوری آذربایجان، چچن و عراق) متهم به عضویت در داعش که از چند روز پیش از سایر زندانیان منتسب به داعش جدا کرده‌اند و به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر (سالن ۱۰ بند ۴ زندان) منتقل شده‌اند در هواخوری این بند به جمعی از زندانیان سیاسی حمله کرد‌ه‌اند.
در پی این حمله، دست راست سعید شیرزاد شکسته، مچ پای لقمان مرادی در رفته و کمر آرش صادقی جراحت برداشته و سایر زندانیان نیز آسیب دیده‌اند.

این درگیری تقریبا ۱۵ دقیقه‌ای پس از آن آغاز شده که صالح‌اف*، زندانی داعشی آذربایجانی، جسمی تیز را زیر گلوی هوشنگ رضایی گذاشته و گفته شما کافرید و ریختن خون شما مباح است. با دخالت سایر زندانیان سیاسی برای نجان جان هوشنگ رضایی، سایر داعشی‌ها با آجر و میله به این زندانیان حمله می‌کنند که در نتیجه آن، سعید شیرزاد، لقمان مرادی و آرش صادقی به شدت آسیب دیده و تعدادی دیگر از زندانیان نیز مجروح شده‌اند.

با دخالت ماموران زندان، به حمله زندانیان داعشی خاتمه داده شده و زندانیان سیاسی را به داخل سلول انتقال داده شده‌اند اما از درمان مصدومان خودداری شده و شیرزاد، مرادی و صادیقی بدون درمان رها شده‌اند. سعید شیرزاد به دلیلی شکستگی دست درد زیادی می‌کشد.

*صالح‌اف، زندانی داعشی که آغازکننده‌ی درگیری بود، فردی قوی‌هیکل با ۱۹۵ سانت قد و ۱۵۰ کیلو وزن است که آموزش‌های ویژه دیده و از اعضای خطرناک داعش است.این امر که زندانیان خطر ناک را به جان زندانیان سیاسی بیاندازند سابقه ای طو لانی دارد در این درگیری ها که عامل اصلی ان مسئولان زندان هستند در حقیقت شکنجه زندانیان سیاسی به وسیله اوباش است .
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید