اعتراضات خیابانی در بیش از ده شهر ایران ادامه یافت؛ بازداشت معترضان در تهران و زاهدان / ویدیو

برگرفته از سایت هرانا

 ادامه تجمعات اعتراضی علیه دولت ایران و شرایط بد اقتصادی در چند شهر از جمله تهران، کرمانشاه، ساری، اصفهان، رشت، قم، زاهدان، همدان، قوچان، قزوین، سبزوار و… برگزار شد، در این تجمعات، معترضان شعارهایی علیه وضعیت بد اقتصادی، دولت حسن روحانی و حکومت ایران سردادند. آنها بطور مشخص از فساد اداری و مشکلات اقتصادی انتقاد کردند، این تجمعات در بعضی مناطق با برخورد خشن نیروهای انتظامی و لباس شخصی و بازداشت معترضان توسط نیروهای ضد شورش همراه بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از تجمعات اعتراضی روز گذشته در مشهد، نیشابور، کاشمر و شاهرود امروز نیز این تجمعات در شهرهای مختلف دیگری از جمله تهران، کرمانشاه، ساری، اصفهان، رشت، قم، زاهدان، همدان، قوچان، قزوین، سبزوار ادامه یافت.

در حالی‌ که مردم معترض در اعتراض به وضعیت اقتصادی به خیابانها آمدند اما این اعتراضات با شعارها و طرح مطالبات دیگر سیاسی و اجتماعی نیز همراه شد.

معترضان بصورت مسالمت آمیزی دست به اعتراض زدند اما در موارد متعددی پلیس به ضرب و شتم حاضرین پرداخت و برای پراکنده کردن معترضان گاز اشک آور شلیک کرد.

 گفته میشود معترضان در تجمعات با برخود خشن ماموران روبه رو شدند و در برخی از شهر ها این برخورد ها با ضرب و شتم همراه بوده است، از آمار دقیق سایر بازداشت شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست و تا لحظه تنظیم این گزارش، تنها معاون امنیتی استانداری تهران از بازداشت چند نفر در تهران خبر داده است.

همچنین هرانا گزارش می دهد “دست‌کم ۳ تن از شهروندان از دانشجویان شهر زاهدان به نام های امین رضایی، امید ارسلان پژمان، یاسین میرزایی” توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

این تجمع‌ها یک روز پس از تجمع‌هایی در مشهد، نیشابور، کاشمر و شاهرود برگزار شد.
روز گذشته مردم چند شهر مختلف در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی تجمع کردند. ماموران امنیتی علیه معترضان از ماشین آب‌پاش و گاز اشک‌آور استفاده کردند. به گفته مقامات مسئول ۵۲ نفر نیز در جریان این اعتراضات بازداشت شده‌اند.
پیش از این در شبکه‌های مجازی از مردم خواسته شده بود در این تجمع شرکت کنند. با این حال فرمانداری مشهد روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود هیچ سازمان، تشکل و یا گروهی درخواستی مبنی بر تجمع نداشته و مجوزی هم در این خصوص صادر نشده است و هر گونه اقدام احتمالی در این رابطه غیرقانونی است.
نمایشگر ویدیو
00:01
13:22
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید