بازداشت و شکنجهِ اعضا و نزدیکان خانواده امجد حسین پناهی از فعالانِ حقوقِ بشر را محکوم میکنیم


با خبر شدیم که در چند هفته پیش، تعدادی از فعالان سیاسی/اجتماعی و همچنین اعضا و نزدیکانِ خانواده امجد  حسین پناهی؛ در میان آنها: رامین، کیوان، عباس، افشین، احمد و زیبر حسین پناهی بازداشت شده، خبری از وضعیت آنها در دست نیست. این حرکت سرکوبگرانه از طرف مسئولان جمهوری اسلامی به قصد تداوم فشار امنیتی بر خانواده و نزدیکان رامین حسین پناهی انجام گرفته است که بوسیله مامورانِ جمهوری اسلامی، بر اثر شلیک اسلحه توسط سپاه پاسداران، زخمی گشته و هم اکنون در زندان بسر میبرد، درعین اینکه تحت شکنجه، کلیه چپ خود را از دست داده و جان وی در خطر جدی قرار دارد.

ما از تمامی مدافعان و گروه های حقوق بشری خواستاریم که در اعتراض به سیاستهایِ سرکوبگرانه و پلیسیِ مقاماتِ ایران و در این مورد، اعتراض نموده، اعمالِ ضد حقوقِ بشری علیهِ اعضا و نزدیکانِ خانواده امجد حسین پناهی و دیگر فعالان اجتماعی در ایران را توسط جمهوری اسلامی محکوم نمایند.
شورای شبکه همبستگی به حقوق بشر در ایران
جولای ۲۰۱۷
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید