حادثه تروریستی تهران را محکوم میدانیم - سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان
برگرفته از سایت اخبار روز
شنبه  ۲۰ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۰ ژوئن ۲۰۱۷


حمله تروریستی و خونین اخیر در تهران که منجر به قتل و مجروحیت شماری از شهروندان مدنی گردید، موجبات جراحت وجدانهای بیدار و تاسف و تاثر عمیق سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان را فراهم آورده است.این سازمان ضمن اعلام همدردی و همبستگی با بازماندگان قربانیان و شهروندان تهرانی،اقدام تروریستی تروریستها را غیرانسانی ومحکوم می داند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان مجازات عاملین وآمرین اقدام تروریستی اخیر در تهران را ،در چاچوب قانون و موازین حقوق بشر خواستار شده و در عین حال خواهان مراعات حقوق قانونی و حقوق بشر افراد مضنون به همکاری با گروه تروریستی یاد شده که در استانهای تهران، سنندج، کرمانشاه و ارومیه بازداشت شده اند،میباشد. این سازمان همچنین انتساب دادن تروریستها و افراد تروریست و اعضای گروه دولت اسلامی داعش به مردم کُرد و به جنبشهای مدنی وسیاسی کُردستان" روژهه لات" را ناروا، ناموجه و ترویج نفرت پراکنی علیه مردم کُرد می داند، و پایان بخشی به چنین اقدام نفرت انگیزی را خواستار است.

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید