درخواست مشارکت مالی از زندانیان برای حل مشکل آب در زندان

برگرفته از سایت هرانا

قطعی طولانی مدت آبگرم در زندان رجایی شهر، رندانیان را با مشکلات بهداشتی مواجه کرده است. مسئولان زندان از زندانیان مطالبه مشارکت ۵ میلیون تومانی برای حل مشکل فنی دیگ های گرم کن زندان دارند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آبگرم در بعضی بندها و سالن ها ولی بطور خاص در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی شهر کرج از چندین ماه قبل دچار مشکل و قطعی شده است. زندانیان «سنی مذهب» این سالن با مشکلات بهداشتی و شستشو مواجه هستند.
یک منبع نزدیک به زندانیان سنی مذهب دراین‌باره در گفتگو با گزارشگر هرانا توضیح داد: “از یک طرف می‌گویند مسئولین این قطعی آبگرم را عمدا انجام می‌دهند تا زندانیان اهل سنت را به سالن قبلی‌شان بازگردانند. اما از طرف دیگر رئیس زندان گفته است دیگ آبگرم پوسیده و زندان بودجه تعویض آن که ۵ میلیون تومان است ندارد.”

این منبع آگاه در پایان تاکید کرد: “مسئولین زندان از زندانی‌ها خواسته‌اند خودشان این مشکل را حل کنند یا در حل آن سهیم شوند.”

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید