مطالبات بخشی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه‌ی 60

ما بخشی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه‌ی 60 دادخواهیم و در پی کشف حقیقت چرایی و چگونگی اعدام عزیزان‌مان هستیم و از مسئولان جمهوری اسلامی انتظار پاسخ‌گویی داریم.
ما از رییس جمهوری ایران هر که باشد می‌خواهیم که پرده از این جنایات بردارد و روشن شود:

1- چرا زندانیان سیاسی که حکم زندان داشتند یا دوران محکومیت خود را سپری کرده بودند، دوباره و بدون هیچ دلیلی در تابستان 67 محاکمه و اعدام شدند.

2-  چرا و به چه حقی عزیزان ما را زیر فشار و شکنجه قرار دادند تا مواضع سیاسی و عقایدشان را اعلام کنند و این تفتیش عقیده به دستاویزی برای اعدام آن‌ها تبدیل شد.

3-  چرا عزیزان ما را در دادگاه‌های چند دقیقه ای پشت درهای بسته، بدون اطلاع خود و خانواده‌های شان، بدون حضور وکیل و هیات منصفه و فرصت دفاع از خود به اعدام محکوم کردند؟

4-  چرا پس از سی و شش سال از اولین اعدام‌ها در دهه‌ی شصت و به خاک دادن عزیزان‌مان در خاوران و دیگر‌ گورستان‌های بی نام و نشان، هنوز ما نمی‌دانیم چه بر سر آن‌ها آورده‌اند؟

5-  چرا ما خانواده‌های اعدام شدگان هنوز امکان پیگیری رسمی و حقوقی اعدام عزیزان‌مان را نداریم؟

6-  چرا ما نمی‌توانیم آزادانه و بدون مزاحمت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در منازل و سالن‌های اجتماعات یا در خاوران و دیگر گورستان‌های تهران و شهرستان‌ها مراسم یادبود بگیریم و همواره با فشار و توهین و تهدید و احضار و دستگیری و زندان و شکنجه رو به رو بوده و هستیم و هیچ دادرسی هم وجود ندارد.
دادخواهی ما مساله دیروز و امروز و فرداست و از همین رو تا زمانی‌که آمران و عاملان این اعدام‌ها از جنایات خود دفاع می‌کنند، تا روزی‌که جنایت‌کاران در پیشگاه مردم پاسخ‌گوی عملکرد غیر انسانی خویش نشوند، تا زمانی‌که شکنجه و اعدام و کشتار مخالفان، آزادی خواهان و عدالت طلبان هم چنان ادامه یابد، تا زمانی‌که انتخابات آزاد و عادلانه و دموکراتیک نباشد، تا زمانی‌که حق آزادی اندیشه و بیان و نشر و تشکل و تجمع و اعتراض رسمیت نیابد، تا زمانی‌که وجدان جامعه بیدار نشود و به بیداد و جنایت و تبعیض "نه" نگوید، ما در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهیم کرد.
بدیهی است تا زمانی‌که حقیقتِ کشتار زندانیان سیاسی در دهه‌ی شصت و به ویژه تابستان 67 روشن نشود و آمران و عاملان این کشتار محاکمه و مجازات نشوند، بر حق دادخواهی خون به ناحق ریخته شده‌ی عزیزان‌مان که بهترین، شریف ترین و آزاده ترین فرزندان این سرزمین بودند و بر مطالبات خود پافشاری می‌کنیم و از پای نخواهیم نشست تا بتوانیم راه تکرار بر جنایت را ببندیم.

بخشی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه‌ی 60

27 اردیبهشت 1396
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید