تبعیدگاه مرگبار زندان رجایی شهر؛ خودکشی و خودزنی ۶ زندانی طی ۱۰ روز

برگرفته از سایت هرانا

مسئولین زندان رجایی شهر کرج یکی از سالن های این زندان را با چینش تعمدی زندانی های خاص در کنار یکدیگر تبدیل به تبعیدگاهی مرگبار کرده اند و از آن برای در معرض خشونت قراردادن زندانیان سرکش استفاده می کنند. دست کم ۶ زندانی طی ۱۰ روز گذشته در پی این انتقال به این سالن دست به خودکشی یا خودزنی زده اند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر کرج از مدتی پیش با نقش آفرینی مستقیم یوسف مردی (رییس حفاظت زندان) و محمد مردانی (رییس زندان رجایی شهر کرج) با دست چین کردن بافت جمعیتی سالن و در کنار هم گذاشتن تعمدی زندانیانی که به دلایل مختلفی با یکدیگر مشکل دارند تبدیل به محلی مرگبار برای زندانیان این زندان شده است.

زندانیانی که بصورت سازمان یافته در فعالیت های باندهای مافیایی زندان که بعضا توسط مسئولین  خود زندان مدیریت میشوند یا زندانیانی که در مقابل فعالیت های این باندها سرکشی می کنند برای برخورد به این سالن که مملو از زندانیانی است که با یکدیگر یا باندهای مافیایی رقیب در زندان مشکل دارند تبعید میشوند.

در زندانی چون زندان رجایی شهر کرج که در طبقه بندی سازمان زندانها بعنوان محل نگهداری زندانیان حرایم خشن تعریف شده، وجود محلی خاص و دربسته که زندانیان اساسا برای اعمال خشونت یا مورد خشونت قرار گرفتن اعزام میشود میتواند مرگبار باشد.
بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، در طی ۱۰ روز گذشته دست کم ۲ زندانی به نامهای عبدالله نقدی و مسلم (نام خانوادگی نامعلوم) در پی انتقال به سالن مورد اشاره بوسیله پتو و لباس خودکشی کردند، این زندانیان هر چند در پی این اقدام جان خود را از دست ندادند با اینحال وضعیت عمومی مسلم، در بیمارستان وخیم گزارش می شود.
همچنین ۴ زندانی دیگر از جمله زندانی به نام مرتضی خاکباز و ۳ زندانی دیگر برای رهایی از شرایط سالن مرگبار مورد اشاره دست به خودزنی زدند.
این سالن بعنوان محلی دربسته که کمترین میزان تردد و ارتباط با سایر بندهای زندان را دارد در حال حاضر حدود ۳۰ زندانی را در خود جای داده است.

هرانا پیش تر در گزارشات متعددی به مسئله فعالیت باندهای تبهکار در زندان که از حمایت بعضی  مسئولیت این زندان برخوردارند پرداخته بود.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید