ضرب و شتم محمد صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی اعتصابی زندان اردبیل

برگرفته از سایت هرانا

محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ که هشتمین روز از اعتصاب غذای خود را در تبعیدگاه زندان اردبیل سپری می کند، به دلیل نگارش نامه و اعتصاب غذا توسط مسئول حفاظت این زندان مورد توهین و ضرب و شتم قرار گرفته است. این اقدام مسئولین زندان اردبیل درحالی انجام شد که آقای ملک رئیسی که به مدت یک روز با دستبند و پابند به میله پرچم در حیاط زندان اردبیل در سرما بسته شده بود علیرغم عوارض ناشی از آن و سپس اعتصاب غذا و ضرب و شتم هنوز حتی به بهداری منتقل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ زندان اردبیل که در اعتصاب غذا به سر می برد، به دلیل این اقدام اعتراضی و نوشتن نامه سرگشاده اش، توسط مسئول حفاظت این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
یک منبع آگاه از وضعیت این زندانی سیاسی در تبعید در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “در ابتدا مسئول حفاظت به دلیل نگارش نامه ای که در آن گفته بود به خاطر بسته شدن به میله وسط حیاط و در سرما مجبور شده نمازش را در همان حالت بخواند، به باورهای مذهبی اهل سنت توهین کرده است.”

این منبع مطلع ادامه داد: “سپس این مسئول از او خواسته که اعتصاب غذایش را بشکند و وقتی با پاسخ منفی محمد صابر و درخواست او برای رسیدگی به شکایاتش روبرو می شود، او را با مشت و لگد مورد ضرب و شتم جدی قرار می دهد.”

منبع نزدیک به آقای رئیسی در پایان تاکید کرد: “با توجه به عوارض ناشی از نگهداری با بستن به میله وسط هواخوری در سرما بدون لباس کافی و سپس اعتصاب غذا در کنار اینکه قبلا در زندان زاهدان هم به شدت ضرب و شتم شده بوده که عوارض ناشی از آن روی پاها و فکش همچنان مشهود است، حال وی بدتر شده اما تاکنون به بهداری منتقل نشده و خیلی ضعیف شده است.”
شایان ذکر است، محمد صابر ملک‌ رئیسی زندانی سیاسی بلوچ در سن ۱۷ سالگی بازداشت و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.
این شهروند که در نوجوانی بازداشت و اکنون هشتمین سال حبس در تبعید خود را در زندان اردبیل سپری می کند، نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رئیس جمهور نوشته بود. آقای رئیسی در این نامه با تاکید براینکه روز هشتم دی ماه به مدت ۱۴ ساعت در هوای سرد اردبیل با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده است، از وضعیت بحرانی خود ضمن تحمل حبس در تبعید شکایت و از اعتصاب غذای اعتراضی خود خبر داده بود.
FacebookTwitterGoog
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید